Indoneziya futbolchilariga Xitoy ustidan g‘alaba uchun Rolex soatlari berildi
Indoneziya OAVlarining xabar berishicha, har bir soatning bozordagi narxi taxminan 193 million rupiya, ya’ni 150 million so‘m atrofida bo‘lib, bu mamlakatdagi o‘rtacha oylik maoshning bir necha baravariga to‘g‘ri keladi.
Bu hadya orqali prezident futbolchilarga jonbozlik va o‘z Vatanini xalqaro miqyosda munosib targ‘ib etgani uchun minnatdorlik bildirdi. Bunday ishonch va rag‘bat mamlakatda futbol rivojiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.
Ayni paytda Indoneziya terma jamoasi JCH–2026 saralashining uchinchi bosqichida C guruhida to‘rtinchi o‘rinni egallab turibdi. Shunga qaramasdan, jamoa keyingi bosqichga yo‘llanmani oldindan kafolatlab bo‘lgan.
Ta’kidlash joiz, Indoneziya so‘nggi yillarda milliy futbol rivojiga katta sarmoya va e’tibor qaratayotgan mamlakatlardan biri sifatida e’tirof etilmoqda. Davlat darajasidagi bunday e’tirof va rag‘bat esa futbolchilarning motivatsiyasiga katta turtki bo‘lishi shubhasiz.

Индонезийским футболистам были вручены часы Rolex за победу над Китаем
В рамках отборочного этапа чемпионата мира 2026 года индонезийская сборная, зафиксировавшая историческое достижение, была награждена специальным признанием со стороны главы государства. В частности, после важной победы со счетом 1:0 над Китаем президент страны Прабово Субианто подарил всем членам сборной часы класса люкс Rolex GMT-Master II.
По сообщениям индонезийских СМИ, рыночная цена каждого часа составляет примерно 193 миллиона рупий, что соответствует около 150 миллионам сум, что в несколько раз превышает среднюю месячную зарплату в стране.
Этим подарком президент выразил благодарность футболистам за их активность и достойное продвижение своей Родины на международной арене. Ожидается, что такая поддержка и мотивация окажут положительное влияние на развитие футбола в стране.
В настоящее время индонезийская сборная занимает четвертое место в группе C третьего этапа отборочного турнира ЧМ-2026. Тем не менее, команда уже гарантировала себе выход в следующий этап.
Стоит отметить, что Индонезия признается одной из стран, которые в последние годы вкладывают значительные средства и внимание в развитие национального футбола. Такое признание и поддержка на государственном уровне, безусловно, станут большим стимулом для мотивации футболистов.