ясно ветер 3.6 м/с, СЗ
Ma’lumotlarga ko‘ra, Saudiyaning yetakchi klublaridan biri – "Al-Hilol" futbolchiga jiddiy qiziqish bildirgan. Fransiyaning “Footmercato” nashri tarqatgan xabarga ko‘ra, saudiyaliklar so‘nggi bir necha oydan buyon Bernardu Silvani diqqat bilan kuzatib kelmoqda. Ular uni jamoaning markaziy figuralaridan biriga aylantirishni niyat qilgan.
Ayni paytda "Manchester Siti" klubi jamoa tarkibini yoshartirish strategiyasini amalga oshirmoqda. Bu esa Bernardu kabi tajribali futbolchilarning ketishi ehtimolini oshirmoqda. Silvaning klub bilan amaldagi shartnomasi 2025 yilning yozigacha amal qiladi. Transfermarkt portali futbolchining bozor qiymatini 38 million yevro atrofida baholamoqda.
Silva “Siti” tarkibiga 2017 yilning yozida “Monako” klubidan qo‘shilgan va shu kungacha jamoa bilan bir qancha titullarni qo‘lga kiritgan. 2023/2024 yilgi mavsumda u jamoa safida 49 ta uchrashuvda maydonga tushib, 5 ta gol va 4 ta assist muallifi bo‘lgan.
Shuningdek, Saudiyaning boshqa yetakchi klublari ham transfer bozorida faol. Jumladan, “Milan”ning himoyachisi Teo Ernandes, “Napoli”ning to‘purari Viktor Osimxen va Portugaliya afsonaviy yulduzi Krishtianu Ronaldu ham Saudiya klublari radaridan tushmayotgani haqida mish-mishlar avj olgan.
Agar “Al-Hilol” Bernardu Silva transferini amalga oshira olsa, Saudiya chempionati yana bir yo‘lboshchi yulduzga ega bo‘ladi. Yevropa maydonlarida sinovdan o‘tgan mahorat egasining Osiyodagi faoliyati esa yangi qiziqish va intriga uyg‘otishi aniq.

Бернарду Силва крупное предложение из Саудовской Аравии: "В Аль-Хилале" засияет новая звезда?
Опытный португальский полузащитник клуба "Манчестер Сити" Бернарду Силва может вскоре открыть новую страницу в своей карьере. Появляются серьезные сообщения о том, что "горожане", являющиеся одной из сильнейших команд Европы, могут потерять Силву, который на протяжении многих лет выступает на высоком уровне.
Согласно информации, один из ведущих клубов Саудовской Аравии – "Аль-Хилал" проявил серьезный интерес к футболисту. Как сообщает французское издание “Footmercato”, саудовцы внимательно следят за Бернарду Силвой в течение последних нескольких месяцев. Они намерены сделать его одной из центральных фигур команды.
В настоящее время клуб "Манчестер Сити" реализует стратегию омоложения состава. Это увеличивает вероятность ухода опытных футболистов, таких как Бернарду. Контракт Силвы с клубом действует до лета 2025 года. Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость футболиста примерно в 38 миллионов евро.
Силва присоединился к "Сити" летом 2017 года из клуба "Монако" и с тех пор завоевал несколько титулов с командой. В сезоне 2023/2024 он провел 49 матчей за команду, забив 5 голов и сделав 4 ассиста.
Кроме того, другие ведущие клубы Саудовской Аравии также активно участвуют на трансферном рынке. В частности, ходят слухи о защитнике "Милана" Тео Эрнандесе, нападающем "Наполи" Викторе Осимхене и легендарной звезде Португалии Криштиану Роналду, которые также находятся в поле зрения саудовских клубов.
Если "Аль-Хилал" сможет осуществить трансфер Бернарду Силвы, чемпионат Саудовской Аравии получит еще одну звездную фигуру. Опыт игрока, прошедшего испытания на европейских полях, определенно вызовет новый интерес и интригу в Азии.