Sadulaev Moskva CSKA jamoasiga qo‘shilishi mumkin – Taranov
Sobiq Samarqand “Krylya Sovetov” jamoasi sardori Ivan Taranov Moskva jamoasi CSKAga Chechenistonning “Akhmat” klubidan Lechi Sadulaevning o‘tishi mumkinligi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, CSKA jamoasiga qo‘shilish Lechi uchun katta imkoniyat va yangi chaqiriq bo‘ladi. Sadulaev Rossiya terma jamoasi futbolchisi sifatida yetarlicha tajribaga ega bo‘lib, jamoaning hujum chizig‘ida o‘zini ko‘rsatishga qodir o‘yinchi hisoblanadi. Hozircha Lechi Sadulaev butun professional faoliyatini “Akhmat” klubida o‘tkazmoqda va u chechen futbol maktabi yetishtirgan iste’dodli futbolchilardan biridir.
Yosh va mahoratli dribblёr sifatida uni Rossiya terma jamoasiga Valeriy Karpin bir necha bor taklif qilgan. Bu esa uning kelajakdagi faoliyatida yangi marralarni zabt etishidan darak beradi. O‘zbekiston Respublikasi futboli rivojida shunday iste’dodli o‘yinchilar muhim o‘rin tutadi.
Ayni paytda sport sohasidagi yangiliklar va xalqaro transferlar haqida doim xabardor bo‘lish, futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otadi. Shu bilan birga, O‘zbek milliy taomlari va Samarqand nonlari kabi madaniy meroslarimiz ham xalqimizning o‘ziga xosligini saqlab qolishda muhim ahamiyatga ega.
Gijduvon shashligi va Tuxum barak singari urf-odatlarimiz, an’analarimiz ham millatimiz tarixini boyitadi. Shunday qilib, sport va madaniyat taraqqiyotining uyg‘unlashuvi jamiyatimizning ijtimoiy hayotida katta o‘rin egallaydi.

Садулаев может присоединиться к команде ЦСКА Москва – Таранов
Бывший капитан самаркандской команды "Крылья Советов" Иван Таранов высказал свои мысли о возможном переходе Лечи Садулаева из чеченского клуба "Ахмат" в московский клуб ЦСКА. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По его словам, присоединение к команде ЦСКА станет для Лечи большой возможностью и новым вызовом. Садулаев обладает достаточным опытом как игрок сборной России и считается игроком, способным проявить себя на атакующей линии команды. На данный момент Лечи Садулаев проводит всю свою профессиональную карьеру в клубе "Ахмат" и является одним из талантливых футболистов, воспитанных чеченской футбольной школой.
Как молодой и талантливый дриблер, он несколько раз был приглашен в сборную России Валерием Карпиным. Это свидетельствует о том, что в его будущей карьере его ждут новые достижения. Такие талантливые игроки занимают важное место в развитии футбола Узбекистана.
В настоящее время быть в курсе новостей спорта и международных трансферов вызывает большой интерес у футбольных болельщиков. В то же время, наши культурные наследия, такие как узбекская национальная кухня и самаркандские лепешки, также имеют важное значение для сохранения уникальности нашего народа.
Наши традиции, такие как Гиждуванская шашлыка и Тухум барак, также обогащают историю нашего народа. Таким образом, гармония развития спорта и культуры занимает важное место в социальной жизни нашего общества.