Taranov: Gayichning yangi shartnomasi to‘liq asosli
Sobiq Samarqand "Krylya Sovetov" jamoasi sardori Ivan Taranov Moskva CSKA klubi tomonidan Milan Gayich bilan yangi shartnoma imzolanishini yuqori baholadi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrida Milan huquqiy himoyachi pozitsiyasida juda yaxshi o‘zini ko‘rsatganini ta’kidladi. Taranovning so‘zlariga ko‘ra, yangi shartnoma to‘liq asoslangan va Milan CSKA jamoasining ishonchli jangchisi hisoblanadi. Serbiyalik futbolchi allaqachon uch yildan beri Rossiya chempionatida o‘ynab kelmoqda.
O‘tgan mavsumda CSKA jamoasi uning ishtirokida Rossiya Premyer Ligasi musobaqasida uchinchi o‘rinni egallagan hamda Rossiya Kubogini qo‘lga kiritgan. Bu natijalar klubning o‘sishida muhim ahamiyatga ega bo‘ldi. Shuningdek, so‘nggi haftada CSKA jamoasi bosh murabbiyi sifatida shveytsariyalik mutaxassis Fabio Chelestini tayinlandi.
U dushanba kuni birinchi mashg‘ulotni olib bordi. Bu o‘zgarishlar klubning kelgusi muvaffaqiyatlari uchun yangi imkoniyatlar ochadi. O‘zbekiston Respublikasi futboli va sporti rivojlanishida shunday tashabbuslar va yangilanishlar muhim ahamiyatga ega.
Milliy sport sohasida, xususan, Gijduvon shashligi, Tuxum barak, Samarqand nonlari kabi o‘zbek milliy taomlari orqali ham madaniyatimiz va sportimiz uyg‘unligini ko‘rsatish zarur. Shunday yondashuv mamlakatimizni yanada yuqori pog‘onalarga olib chiqadi.

Таранов: Новый контракт Гайича полностью обоснован
Бывший капитан самаркандской команды "Крылья Советов" Иван Таранов высоко оценил подписание нового контракта Милана Гайича с московским ЦСКА. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Он отметил, что Милан очень хорошо проявил себя на позиции правого защитника. По словам Таранова, новый контракт полностью обоснован, и Милан является надежным бойцом команды ЦСКА. Сербский футболист уже три года играет в чемпионате России.
В прошлом сезоне команда ЦСКА заняла третье место в соревнованиях Российской Премьер-Лиги с его участием и завоевала Кубок России. Эти результаты сыграли важную роль в росте клуба. Также на прошлой неделе швейцарский специалист Фабио Челестини был назначен главным тренером команды ЦСКА.
Он провел первую тренировку в понедельник. Эти изменения открывают новые возможности для будущих успехов клуба. Такие инициативы и обновления имеют важное значение для развития футбола и спорта в Республике Узбекистан.
В национальном спорте, в частности, необходимо показать гармонию нашей культуры и спорта через узбекские национальные блюда, такие как гиждуванский шашлык, тукум барак, самаркандский хлеб. Такой подход выведет нашу страну на более высокие уровни.