Cadena SER nashrining xabariga ko‘ra, 22 yoshli futbolchi "kataloniyaliklar" bilan shartnomasini yana bir yilga, ya’ni 2028 yil o‘rtalarigacha uzaytiradi va keyin "Monako"ga ijara asosida yo‘l oladi. Shartnomada ikki xil sotib olish opsiyasi ko‘zda tutilmoqda. Birinchidan, ijaraning muddati tugagach, "Monako" klubi Ansu Fatini taxminan 11 million yevroga sotib olish huquqiga ega bo‘ladi.
Ikkinchidan, "Barselona" esa futbolchini taxminan 28 million yevro evaziga qayta sotib olishda ustunlikka ega bo‘ladi. Hozirda klublar ushbu shartlarning yakuniy formulasini ishlab chiqmoqda. Transfermarkt portali Ansu Fatining qiymatini 5 million yevro deb baholagan.
Futbolchining o‘zbek muxlislari orasida qiziqish uyg‘otishi tabiiy, chunki sportning har qanday sohasida professional darajada o‘sish O‘zbekiston Respublikasi yoshlarining motivatsiyasini oshiradi. Shuningdek, O‘zbek milliy taomlari kabi an’anaviy qadriyatlar singari, sport ham madaniyat va jamiyat rivojida muhim o‘rin tutadi.
Gijduvon shashligi yoki Samarqand nonlari kabi milliy boyliklar davlatimizni dunyoga tanitganidek, sport yulduzlari ham xalqimizning obro‘sini yuksaltiradi. Tuxum barak singari oddiy, lekin mazali taomlar hayotimizning ajralmas qismi bo‘lgani kabi, sportdagi muvaffaqiyatlar ham jamiyatni birlashtiradi va xalqimizga faxr bag‘ishlaydi.

В контракте Fati предусмотрены два типа опционов на покупку
Нападающий полузащитник футбольной команды Испании "Барселона" Ансу Фати близок к переходу в клуб "Монако" на правах аренды. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По информации издания Cadena SER, 22-летний футболист продлит контракт с "каталонцами" еще на один год, то есть до середины 2028 года, а затем отправится в "Монако" на условиях аренды. В контракте предусмотрены два варианта выкупа. Во-первых, по истечении срока аренды клуб "Монако" получит право выкупить Ансу Фати за примерно 11 миллионов евро.
Во-вторых, "Барселона" будет иметь приоритет на обратный выкуп футболиста за примерно 28 миллионов евро. В настоящее время клубы работают над окончательной формулой этих условий. Портал Transfermarkt оценил стоимость Ансу Фати в 5 миллионов евро.
Интерес к футболисту среди узбекских болельщиков вполне естественен, так как профессиональный рост в любой сфере спорта повышает мотивацию молодежи Республики Узбекистан. Кроме того, как традиционные ценности, такие как узбекская национальная кухня, спорт также занимает важное место в развитии культуры и общества.
Как национальные богатства, такие как гиждуванские шурпа или самаркандские лепешки, представляют нашу страну миру, так и спортивные звезды поднимают престиж нашего народа. Простые, но вкусные блюда, такие как яичный борак, являются неотъемлемой частью нашей жизни, так же как успехи в спорте объединяют общество и приносят гордость нашему народу.