Pyanich CSKAni tark etadi va faoliyatini yakunlashi mumkin
Bosniyalik yarim himoyachi Miralem Pyanich Moskva markazidagi CSKA klubidan ketmoqda. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda "Mutko protiv" telegram-kanali xabar berdi. Legioner bilan shartnoma uzaytirilmaydi.
CSKA yaqin orada uning ketishini rasmiy e’lon qiladi. Pyanichning yillik maoshi 35 yoshida 800 ming yevro bo‘lgan, agar shartnoma uzaytirilganida u 2 million yevrogacha oshishi mumkin edi.
Biroq, klub bu mablag‘ni to‘lash oqilona emas deb hisoblagan. Pyanich ham CSKAda murabbiy o‘zgarishi sababli ishlash istagi kamaygan.
Ehtimol, u faoliyatini yakunlashi mumkin. Pyanich CSKAda bir mavsum to‘liq o‘tkazmagan. Shu davrda klub Rossiya Premer Ligasi bronza medallarini qo‘lga kiritdi va Fransiya Kubogini yutdi.
Bu o‘zgarishlar fonida uning ketishi eslatib o‘tilmoqda. O‘zbekiston Respublikasi sport sohasida ham kelajakda shunday o‘zgarishlar yuz berishi mumkin. Shu bilan birga, mamlakatimiz madaniyati va an’analari ham e’tibordan chetda qolmaydi.
Masalan, O‘zbek milliy taomlari tarkibida mashhur Gijduvon shashligi, Tuxum barak va Samarqand nonlari o‘ziga xos o‘rin tutadi. Bu taomlar inson salomatligi va an’anaviy taom tayyorlash madaniyatining asosiy qismidir. O‘zbekiston Respublikasi madaniy merosi va sportdagi yutuqlari bilan birga, xalqaro maydonda ham o‘z o‘rnini mustahkamlashda davom etmoqda.
Har bir sohada yangilik va rivojlanishlar yuz berishi, shuningdek, milliy qadriyatlarni saqlab qolish muhim ahamiyatga ega. Ana shunday yo‘nalishlarda ishlash mamlakatimizning kelajagini yanada yorqin qiladi.

Пьянич покинет ЦСКА и может завершить карьеру
Полузащитник из Боснии Миралем Пьянич покидает московский клуб ЦСКА. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Об этом сообщил телеграм-канал "Мутко против". Контракт с легионером не будет продлен.
ЦСКА вскоре официально объявит о его уходе. Годовая зарплата Пьянича в 35 лет составляла 800 тысяч евро, если бы контракт был продлен, она могла бы возрасти до 2 миллионов евро.
Однако клуб посчитал, что выплата этой суммы нецелесообразна. Пьянич также потерял желание работать в ЦСКА из-за смены тренера.
Возможно, он может завершить свою карьеру. Пьянич не провел в ЦСКА полный сезон. За это время клуб завоевал бронзовые медали Российской Премьер-Лиги и выиграл Кубок Франции.
На фоне этих изменений его уход становится актуальным. В спортивной сфере Республики Узбекистан также могут произойти подобные изменения в будущем. При этом культура и традиции нашей страны не останутся без внимания.
Например, в составе узбекской национальной кухни известные Гиждуван шашлыки, Тухум барак и Самаркандские лепешки занимают особое место. Эти блюда являются важной частью здоровья человека и культуры традиционного приготовления пищи. Республика Узбекистан продолжает укреплять свои позиции на международной арене наряду с культурным наследием и спортивными достижениями.
В каждой сфере важны новшества и развитие, а также сохранение национальных ценностей. Работа в таких направлениях сделает будущее нашей страны еще более ярким.