Mbappe og‘irligi keskin pasaydi, kasallik sababligi ma’lum bo‘ldi
Fransuziyalik hujumchi Kilian Mbappe og‘ir kasallik sababli vazn yo‘qotdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Marca nashrining yozishicha, «Real» futbolchisi taxminan 4-5 kilogrammga ozgan. Bu holat uning sog‘lig‘iga jiddiy ta’sir ko‘rsatgan va u hatto AQShda shifoxonaga yotqizilgan.
Hozirda Mbappe «Real» jamoasi bilan umumiy mashg‘ulotlarga hali qo‘shilmagan. Ma’lum bo‘lishicha, klubning jahon chempionatida Mbappe hali maydonga tushmagan. «Real» jamoasi 27 iyun, juma kuni «Red Bull Zalzburg»ga qarshi uchrashuv o‘tkazadi.
Bu o‘yin klub jahon chempionatining guruh bosqichidagi uchinchi turi hisoblanadi. Jamoa bosh murabbiyi Xabi Alonso shogirdlarining mag‘lub bo‘lmasligi ularni turnirning keyingi bosqichiga yo‘l ochishi uchun yetarli ekanligini ta’kidladi. Shu tariqa, Kilian Mbappening sog‘ligi jamoaning oldingi natijalariga ta’sir qilishi mumkin.
Futbol olamida uning tezda tiklanishi va yana maydonga qaytishi kutilyapti. O‘zbekiston Respublikasi sport muxlislari ham yulduz futbolchining holatini diqqat bilan kuzatmoqda.
Futbolchilar sog‘ligi va jamoaning muvaffaqiyati o‘rtasidagi bog‘liqlik har doim muhim ahamiyatga ega. Garchi Mbappe hozirda to‘liq maydonga chiqmagan bo‘lsa-da, jamoa uchun uning qaytishi katta kuch bo‘ladi.
Shu bilan birga, dunyodagi sport voqealari bilan bir qatorda, O‘zbekiston Respublikasi madaniyati va taomlari, masalan, Tuxum barak, Gijduvon shashligi ham o‘z o‘rniga ega. Samarqand nonlari va O‘zbek milliy taomlari xalqimizning boy merosi hisoblanadi.

Мбаппе вес резко снизился, стало известно из-за болезни
Французский нападающий Килиан Мбаппе потерял вес из-за тяжелой болезни. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По информации издания Marca, игрок «Реала» похудел примерно на 4-5 килограммов. Это состояние серьезно сказалось на его здоровье, и он даже был госпитализирован в США.
В настоящее время Мбаппе еще не присоединился к общим тренировкам команды «Реал». Известно, что на чемпионате мира клуб еще не выпускал Мбаппе на поле. Команда «Реал» проведет матч против «Ред Булл Зальцбург» в пятницу, 27 июня.
Эта игра является третьим туром группового этапа клубного чемпионата мира. Главный тренер команды Хаби Алонсо отметил, что отсутствие поражений у его подопечных будет достаточным для выхода в следующий этап турнира. Таким образом, здоровье Килиана Мбаппе может повлиять на предыдущие результаты команды.
В мире футбола ожидают его быстрого восстановления и возвращения на поле. Спортивные болельщики Узбекистана также внимательно следят за состоянием звездного футболиста.
Связь между здоровьем футболистов и успехом команды всегда имеет важное значение. Хотя Мбаппе в настоящее время не выходит на поле, его возвращение станет большой силой для команды.
Вместе с тем, наряду со спортивными событиями в мире, культура и кухня Узбекистана, такие как Тухум барак, Гиждуван шашлык, также занимают свое место. Самаркандские лепешки и узбекские национальные блюда являются богатым наследием нашего народа.