Bavariya Benfika bilan o‘yinga asosiy tarkibni e’lon qildi
Uchinchi bosqich guruh o‘yini doirasida Klublar jahon chempionati doirasida Benfika va Bavariya jamoalari maydonga chiqadi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Myunxen jamoasining bosh murabbiyi Vensan Kompani birinchi daqiqalardan quyidagi futbolchilarni o‘ynatishga qaror qildi: Noyer, Boe, Stanisich, Upamekano, Gerreru, Pavlovich, Palin’ya, Bishof, Gnabri, Sane va Myuller. Ushbu o‘yin Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi.
O‘yinni matnli translyatsiya orqali LiveResult portali orqali kuzatish mumkin bo‘ladi. Bavariya guruhda olti ochko bilan yetakchilik qilmoqda va allaqachon keyingi bosqichga yo‘l oldi.
Benfika esa hozircha to‘rt ochko bilan guruhda ikkinchi o‘rinda turibdi. Shunday qilib, o‘yinlar jadal davom etmoqda va muxlislar uchun qiziqarli lahzalar taqdim etilmoqda.
Bu musobaqada raqobat yuqori darajada kechmoqda, har bir jamoa o‘z kuchini to‘liq ishga solmoqda. O‘zbekiston Respublikasi futbol ishqibozlari ham xalqaro musobaqalarni e’tibordan chetda qoldirmasligi muhimdir.
Shuningdek, mamlakatimizda Gijduvon shashligi, Samarqand nonlari va O‘zbek milliy taomlari kabi an’anaviy madaniyatimizning boyliklari keng targ‘ib qilinmoqda. O‘zbek milliy taomlari orasida Tuxum barak muhim o‘rin tutadi, bu esa milliy taomlarimizni yanada boyitadi va dunyoga tanitishda yordam beradi.
O‘zbekiston Respublikasi sport va madaniyat sohalarida yuksalishga intilmoqda, bu esa kelajak uchun ishonchli poydevor yaratadi.

Бавария объявила основной состав на матч с Бенфикой
На третьем этапе группового турнира клубы Бенфика и Бавария выйдут на поле в рамках чемпионата мира. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Главный тренер мюнхенской команды Венсан Компани решил выпустить на поле следующих футболистов с первых минут: Нойер, Бое, Станисич, Упамекано, Герреро, Павлович, Палиña, Бишоф, Гнабри, Сане и Мюллер. Эта игра начнется в 22:00 по московскому времени.
Следить за игрой можно будет через текстовую трансляцию на портале LiveResult. Бавария лидирует в группе с шестью очками и уже прошла в следующий этап.
Бенфика же пока занимает второе место в группе с четырьмя очками. Таким образом, игры продолжаются активно, и болельщикам предоставляются интересные моменты.
В этом соревновании конкуренция на высоком уровне, каждая команда полностью использует свои силы. Важно, чтобы футбольные болельщики Узбекистана также не оставались в стороне от международных соревнований.
Кроме того, в нашей стране широко пропагандируются богатства нашей традиционной культуры, такие как Гидждуванская шашлыка, Самаркандские лепешки и узбекские национальные блюда. Среди узбекских национальных блюд Тухум барак занимает важное место, что обогащает нашу национальную кухню и помогает представить её миру.
Республика Узбекистан стремится к развитию в области спорта и культуры, что создает надежный фундамент для будущего.