Poytaxt klubi "Roma" 28 yoshli ivuariyalik yarim himoyachi Frank Kessiga qiziqish bildirmoqda. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqida ishonchli manba Gianluka di Martsiyo xabar berdi. Hozirda Afrika yarim himoyachisi Saudiya Arabistoni chempionatida "Al-Ahli" jamoasi sharafini himoya qilmoqda.
Tomonlar o‘rtasidagi amaldagi mehnat shartnomasi kelgusi yilning iyun oyining oxirida yakunlanadi. Yarim himoyachining bozor qiymati taxminan 14 million yevroga teng. O‘tgan mavsumda Kessi jami 44 o‘yinda maydonga tushib, 4 ta gol urdi va 5 ta golli uzatma qildi.
U Saudiya Arabistoniga kelishidan oldin "Milan", "Barselona" va boshqa jamoalarda faoliyat olib borgan. Frank Kessi tajribali va ko‘p yillik xalqaro darajada o‘ynagan futbolchi bo‘lib, u o‘zining texnikasi va maydondagi o‘yin ko‘rinishi bilan ajralib turadi.
"Roma" klubi uni o‘z tarkibiga qo‘shib, jamoaning yarim himoyasini kuchaytirishni maqsad qilgan. Kelajakda Frank Kessining transferi qanday kechishi klub va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar natijasiga bog‘liq bo‘ladi.

Рома хочет купить Фрэнка Кесси из Саудовской Аравии
Столичный клуб "Рома" проявляет интерес к 28-летнему ивуарийскому полузащитнику Франку Кесси. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Эту информацию подтвердил надежный источник Джанлука ди Марцио. В настоящее время африканский полузащитник защищает цвета клуба "Аль-Ахли" в чемпионате Саудовской Аравии.
Действующий трудовой контракт между сторонами истекает в конце июня следующего года. Рыночная стоимость полузащитника составляет примерно 14 миллионов евро. В прошлом сезоне Кесси провел 44 матча, забил 4 гола и сделал 5 голевых передач.
Перед тем как перейти в Саудовскую Аравию, он играл за "Милан", "Барселону" и другие клубы. Франк Кесси — опытный футболист, который много лет выступает на международном уровне, и выделяется своей техникой и игровым стилем на поле.
Клуб "Рома" намерен укрепить свою полузащиту, добавив его в свой состав. В будущем, как пройдет трансфер Франка Кесси, будет зависеть от результатов переговоров между клубом и футболистом.