Orеshchuk: «Spartak»ni himoya va yarim himoyasi mustahkamlashi kerak
Mashhur agent Roman Oreshchuk Moskva “Spartak” jamoasining yozgi transfer oynasida qaysi pozitsiyalarni kuchaytirishi kerakligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, birinchi navbatda markaziy himoyachi va o‘ng qanot himoyachisi kuchaytirilishi zarur. Ayniqsa, o‘ng qanot himoyachisi Denisov ko‘plab xatolarga yo‘l qo‘ygan va bu jamoaga salbiy ta’sir ko‘rsatgan.
Bundan tashqari, yana bir yarim himoyachi, ya’ni “sakkizlik” pozitsiyasiga o‘yinchi qo‘shish jamoa uchun foydali bo‘ladi. O‘tgan mavsumda 22 yoshli Denisov barcha musobaqalarda jami 36 ta o‘yin o‘tkazib, 3 ta samarali uzatma amalga oshirgan. Rossiya chempionatining oxirgi mavsumida “Spartak” 30 ta o‘yinda 57 ochko to‘plab, turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinni egallagan.
Yangi mavsumning birinchi turida Dejan Stankovich boshchiligidagi jamoa Makhachqala “Dinamo” jamoasi bilan to‘qnash keladi. Ushbu o‘yin jamoaning yangi mavsumdagi imkoniyatlarini ko‘rsatishda muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.
Shunday qilib, “Spartak” yozda himoya chizig‘ini va yarim himoyani kuchaytirishga alohida e’tibor qaratishi lozim.

Орещук: «Спартаку» необходимо укрепить защиту и полузащиту
Известный агент Роман Орещук высказал мнение о том, какие позиции должны быть усилены московским «Спартаком» в летнее трансферное окно. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По его словам, в первую очередь необходимо усилить центрального защитника и правого защитника. Особенно правый защитник Денисов допустил множество ошибок, что негативно сказалось на команде.
Кроме того, добавление еще одного полузащитника, то есть игрока на позицию «восьмерки», будет полезно для команды. В прошлом сезоне 22-летний Денисов провел 36 матчей во всех турнирах и сделал 3 результативные передачи. В последнем сезоне чемпионата России «Спартак» набрал 57 очков в 30 матчах и занял четвертое место в турнирной таблице.
В первом туре нового сезона команда под руководством Деяна Станковича встретится с махачкалинским «Динамо». Этот матч будет иметь важное значение для демонстрации возможностей команды в новом сезоне.
Таким образом, «Спартаку» необходимо уделить особое внимание усилению защитной линии и полузащиты летом.