Matvey Safonov 64 million qarzni to‘liq yopdi
Rossiya terma jamoasi va Fransiyaning "PSJ" klubining darvozaboni Matvey Safonov aliment qarzini to‘liq, jami 64 million rubl miqdorida to‘lab berdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda futbolchining 26 yoshli yuristi ma’lum qildi. Yuristning so‘zlariga ko‘ra, qarz to‘liq summada yopilgan. Matvey Safonov 2024 yil yozida "Krasnodar" klubidan Parijning yirik jamoasi "PSJ"ga o‘tdi.
Rus futbolchisi uchun fransuz klubi 20 million yevro to‘lagan. O‘tgan mavsumda Safonov "PSJ" safida 17 ta o‘yinda maydonga tushdi va shulardan yettitasida darvozani daxlsiz saqladi.
Jamoasi bilan birga u Chempionlar Ligasi, Ligue 1, Fransiya Kubogi va Superkubogini qo‘lga kiritdi. Safonovning yuqori darajadagi o‘yini va jamoasi bilan erishgan yutuqlari uning professional faoliyatidagi muhim bosqich hisoblanadi. U nafaqat terma jamoa uchun, balki klubi uchun ham katta ahamiyatga ega futbolchidir.

Матвей Сафонов полностью закрыл долг в 64 миллиона
Вратарь сборной России и клуба "ПСЖ" из Франции Матвей Сафонов полностью погасил алиментный долг в размере 64 миллиона рублей. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Об этом сообщил 26-летний юрист футболиста. По словам юриста, долг был погашен в полном объеме. Матвей Сафонов перешел из клуба "Краснодар" в крупный парижский клуб "ПСЖ" летом 2024 года.
Французский клуб заплатил за русского футболиста 20 миллионов евро. В прошлом сезоне Сафонов провел 17 матчей за "ПСЖ" и в семи из них сохранил свои ворота в неприкосновенности.
С командой он завоевал Лигу чемпионов, Лигу 1, Кубок Франции и Суперкубок. Высокий уровень игры Сафонова и достижения с командой являются важным этапом в его профессиональной карьере. Он является значимым игроком не только для сборной, но и для своего клуба.