Sporting klubining hujumchisi Viktor Dyokeresh kelajagi haqida qaror qabul qildi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Jurnalist Sebastyan Vidal ma’lumotiga ko‘ra, shvediyalik futbolchi Manchester Yunayted va Yuventus takliflarini rad etdi. U Londondagi Arsenal klubida faoliyatini davom ettirishni xohlaydi.
Arsenalga o‘tish Dyokeresh uchun joriy yozdagi asosiy maqsad hisoblanadi. Oldinroq, futbolchi Sporting prezidentiga klubni tark etmoqchi ekanligini bildirgandi.
2024/25 mavsumida Dyokeresh 52 o‘yinda maydonga tushib, 54 ta gol urdi va 13 ta golli uzatma berdi. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, 27 yoshli shved futbolchining bozor qiymati 75 million yevroni tashkil etadi.
Bu natijalar uning professional darajasini va jahon miqyosidagi obro‘sini yaqqol ko‘rsatadi. Hozircha uning yangi jamoasi va kelajakdagi faoliyati ko‘plab muxlislar va mutaxassislar diqqat markazida.

Дьёкереш отказался от «Манчестер Юнайтед», выбрал Арсенал
Нападающий Спортинга Виктор Дйокереш принял решение о своем будущем. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По информации журналиста Себастьяна Видала, шведский футболист отклонил предложения Манчестер Юнайтед и Ювентуса. Он хочет продолжить свою карьеру в лондонском Арсенале.
Переход в Арсенал является для Дйокереша основной целью этого лета. Ранее футболист сообщил президенту Спортинга о своем намерении покинуть клуб.
В сезоне 2024/25 Дйокереш провел 52 матча, забил 54 гола и сделал 13 голевых передач. По данным Transfermarkt, рыночная стоимость 27-летнего шведского футболиста составляет 75 миллионов евро.
Эти результаты ярко демонстрируют его профессиональный уровень и мировую репутацию. В настоящее время его новая команда и будущее выступление находятся в центре внимания многих болельщиков и специалистов.