Orеshchuk: Torpedo va Makhachkala RPLni tark etadi
Futbol agenti va funksioner Roman Oreshchuk rossiya premer-ligasining keyingi mavsum yakunlariga ko‘ra kimlar elit diviziondan chiqib ketishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «Torpedo» va Makhachkala jamoalari mavsum yakunida chetlatilishi mumkin, chunki bu jamoalarda chiqish uchun transferlar amalga oshirilmoqda. Oreshchukning so‘zlari «RB Sport» portali tomonidan keltirilmoqda. O‘tak eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsumda RPLdan «Khimki», «Fakel» va «Orenburg» jamoalari chiqib ketgan edi.
Ularning o‘rnini esa Melbet Birinchi ligasidan «Baltika», «Torpedo» va «Sochi» jamoalari egalladi. Mamlakat chempioni esa ilk bor tarixda sovrin qo‘lga kiritgan «Krasnodar» jamoasi bo‘ldi. Rossiya chempionatining yangi mavsumi 18 iyuldan boshlanadi.
Shuningdek, 12 iyul kuni CSKA va «Krasnodar» jamoalari o‘rtasida Superkubok uchun o‘yin bo‘lib o‘tadi. Bu yilgi mavsum futbol ixlosmandlari uchun qiziqarli va yangi voqealar bilan to‘la bo‘lishi kutilmoqda.
Futbol olamidagi o‘zgarishlar va jamoalarning yangi tarkibdagi imkoniyatlari muxlislar tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Орещук: Торпедо и Махачкала покинут РПЛ
Футбольный агент и функционер Роман Орещук высказал мнение о том, кто может покинуть элитный дивизион по итогам следующего сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По его словам, команды «Торпедо» и Махачкалы могут быть исключены по итогам сезона, так как в этих командах проводятся трансферы для выхода. Слова Орещука приводятся порталом «RB Sport». Напомним, что в прошлом сезоне из РПЛ выбыла команда «Химки», «Факел» и «Оренбург».
Их место заняли команды «Балтика», «Торпедо» и «Сочи» из Первой лиги Мелбет. Чемпионом страны стала команда «Краснодар», которая впервые в истории завоевала трофей. Новый сезон чемпионата России начнется 18 июля.
Также 12 июля пройдет матч за Суперкубок между командами ЦСКА и «Краснодар». Ожидается, что этот сезон будет интересным и полным новых событий для футбольных болельщиков.
Изменения в мире футбола и новые возможности команд в обновленном составе внимательно отслеживаются болельщиками.