Frimponing otasiga sovg‘a qilish rejasi Romano tufayli oshkor bo‘ldi
Liverpool klubi yangi futbolchisi Jeremi Frimpong transferi haqida qiziqarli voqeani so‘zlab berdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, mashhur insayder Fabrisio Romano u o‘z ota-onasiga aytishidan oldin transfer haqidagi xabarni e’lon qilgan. Frimpong ota-onasiga bu yangilikni sir saqlab, ularni hayratda qoldirmoqchi bo‘lgan.
U otasi butun umr Liverpool jamoasi muxlisi ekanligini aytib o‘tdi. Ammo ijtimoiy tarmoqlarda xabar paydo bo‘lgach, yolg‘on gapirishning ma’nosi yo‘q edi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, u otasiga dastlab bularning hammasi mish-mish, deb aytgan. Lekin Fabrisio Romanoning postidan keyin haqiqatni oshkor etishga majbur bo‘lgan.
Ota esa darhol vaziyatni tushundi va bevosita so‘radi. Jeremi esa Liverpoolga o‘tishini tasdiqladi.
Bu otasi uchun juda hayratlanarli bo‘lgan. Frimpong bu yozda Leverkuzendagi Bayer klubidan Liverpoolga o‘tdi. O‘tgan mavsum Bundesliga doirasida u 33 ta o‘yinda maydonga tushib, beshta gol urdi va beshta golli uzatma berdi.
Bu natijalar uni yangi klubi uchun muhim futbolchi sifatida ko‘rsatmoqda. Uning transferi Liverpool himoyasini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.

План Фримпона сделать подарок своему отцу стал известен благодаря Романо
Клуб Ливерпуль новый футболист Жереми Фримпонг рассказал интересную историю о своем трансфере. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По его словам, известный инсайдер Фабрицио Романо опубликовал новость о трансфере до того, как он успел сказать своим родителям. Фримпонг хотел сохранить эту новость в секрете и удивить их.
Он отметил, что его отец всю жизнь является фанатом команды Ливерпуль. Однако, когда новость появилась в социальных сетях, не было смысла врать.
По его словам, он сначала сказал отцу, что это всего лишь слухи. Но после поста Фабрицио Романо ему пришлось раскрыть правду.
Отец сразу же понял ситуацию и напрямую спросил. Жереми подтвердил, что переходит в Ливерпуль.
Это стало для его отца большим удивлением.
Фримпонг этим летом перешел из клуба Байер Леверкузен в Ливерпуль. В прошлом сезоне в рамках Бундеслиги он сыграл в 33 матчах, забил пять голов и отдал пять голевых передач.
Эти результаты показывают его как важного игрока для нового клуба. Его трансфер поможет укрепить защиту Ливерпуля.