«Atletik» Barselonani supertransferdan to‘xtatmoqchi
"Barselona" jamoasi tarkibini kuchaytirish ustida ishlamoqda va yaqinda klub qanot himoyachisi Niko Uilyams bilan faol bog‘liq bo‘lmoqda. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, "Atletik" o‘zining asosiy yulduzi hisoblangan o‘yinchini yo‘qotishga rozi emas. Radio Bilbao xabariga ko‘ra, "Atletik" Uilyams shartnomasida ko‘rsatilgan 60 million yevro jarima summasida to‘xtab qolishni istamaydi. Bilbao klubi futbolchini saqlab qolishga intilmoqda.
Basklar hatto "Barselona"ga qarshi chora ko‘rishga tayyorligini bildirgan, ya’ni federatsiya va liga oldida kataloniyaliklarning 1:1 qoidalariga rioya qilmasligi haqida shikoyat qilish va audit o‘tkazishni talab qilmoqchi. Shuningdek, qayd etilishicha, "Atletik" Niko Uilyamsga yuqori darajadagi klubga osonlik bilan o‘tish bo‘yicha hech qanday va’da bermagan. Bu holat jamoalar o‘rtasida murosasizlik mavjudligini ko‘rsatadi va kelajakda futbolchi transferi murakkab kechishi mumkinligini anglatadi.

«Атлетик» хочет остановить Барселону от суперперевода
Команда "Барселона" работает над усилением своего состава и в последнее время активно связывается с крайним защитником клуба Нико Уильямсом. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Однако "Атлетик" не согласен потерять своего основного звезду.
По информации Radio Bilbao, "Атлетик" не хочет останавливаться на штрафной сумме в 60 миллионов евро, указанной в контракте Уильямса. Клуб из Бильбао стремится сохранить футболиста.
Баски даже заявили о готовности предпринять меры против "Барселоны", а именно подать жалобу на несоблюдение каталонцами правил 1:1 перед федерацией и лигой и потребовать проведения аудита.
Также отмечается, что "Атлетик" не давал Нико Уильямсу никаких обещаний о легком переходе в клуб более высокого уровня. Эта ситуация указывает на наличие разногласий между командами и может означать, что трансфер футболиста в будущем будет сложным.