Alvaro Morata «Komoga» o‘tishga rozilik berdi
Oldingi mavsumda ikki jamoada o‘ynagan hujumchi Alvaro Morata “Komо” klubidan taklif oldi va bu taklifni qabul qildi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ishonchli manba, jurnalist Fabrizio Romano ma'lumot berdi. Morata “Galatasaray”dan ketishga tayyorligini va “Komo” loyihasiga qo‘shilish niyatida ekanligini ma'lum qildi.
Uning “Galatasaray”ga ijarasi 2026 yil fevraligacha mo‘ljallangan, shuningdek, “Milan” bilan shartnomasi 2028 yil yozigacha amal qiladi. Morata mavsumning birinchi yarmida “Milan” safida to‘p surgan bo‘lsa, ikkinchi yarmida Istanbulning “Galatasaray” klubi bilan Turkiya chempioni bo‘ldi.
Endi esa Serie A klubi “Komо” futbolchisiga yangi imkoniyatlar taklif qilmoqda. Morata professional faoliyatini yangi jamoada davom ettirishni rejalashtirmoqda.
Ushbu o‘zgarish uning karerasida muhim bosqich bo‘ladi va yangi jamoa uchun katta foyda keltirishi kutilmoqda.

Альваро Мората согласился перейти в «Комогу»
В прошлом сезоне нападающий Альваро Мората, игравший в двух командах, получил предложение от клуба "Комо" и принял его. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Эту информацию предоставил надежный источник, журналист Фабрицио Романо. Мората заявил о готовности покинуть "Галатасарай" и намерении присоединиться к проекту "Комо".
Его аренда в "Галатасарае" рассчитана до февраля 2026 года, а контракт с "Миланом" действует до лета 2028 года. Мората провел первую половину сезона в составе "Милана", а во второй половине стал чемпионом Турции с клубом "Галатасарай".
Теперь клуб Серии А "Комо" предлагает футболисту новые возможности. Мората планирует продолжить свою профессиональную карьеру в новой команде.
Это изменение станет важным этапом в его карьере и ожидается, что принесет значительную пользу новой команде.