Vitaliy Dyakov: Djikiya turkiya chempionatini tanlagani to‘g‘ri
Sobiq rossiyalik futbolchi Vitaliy Dyakov rossiyalik futbolchi Georgiy Djikiya Turkiyaning "Antalyaspor" klubiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Dyakovning aytishicha, Djikiya Yevropada o‘zini sinab ko‘rishga qaror qilgani yaxshi. Unga duch kelishi mumkin bo‘lgan qiyinchiliklar haqida gapirar ekan, agar ingliz tilini bilsa, barcha muammolarni yengib o‘tish mumkinligini ta’kidladi.
O‘tgan mavsum Djikiya "Ximki" klubida o‘ynadi, biroq mazkur Moskva yaqinidagi jamoa faoliyatini to‘xtatdi. Shundan oldin u yetti yil davomida Moskvaning "Spartak" klubida to‘p surgan.
Shuningdek, u faoliyati davomida "Ximik" va "Amkar" klublarida ham o‘ynagan. Avvalroq ma’lum bo‘lishicha, Djikiya Turkiya chempionatining o‘rta darajadagi jamoasi bilan shartnoma imzolagan.
Bu o‘z navbatida futbolchining faoliyatida yangi bosqich boshlanishidan darak beradi. Yevropada o‘ynash esa unga yangi tajribalar orttirish va professional darajasini oshirish imkonini yaratadi.

Виталий Дьяков: Джикия правильно выбрал чемпионат Турции
Бывший российский футболист Виталий Дьяков высказал мнение о том, что российский футболист Георгий Джикия может перейти в турецкий клуб "Антальяспор". Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По словам Дьякова, хорошо, что Джикия решил попробовать себя в Европе. Говоря о возможных трудностях, он подчеркнул, что если он знает английский язык, то сможет преодолеть все проблемы.
В прошлом сезоне Джикия играл в клубе "Химки", однако эта команда, расположенная под Москвой, прекратила свое существование. Ранее он семь лет выступал за московский "Спартак".
Также он играл за клубы "Химик" и "Амкар" в течение своей карьеры.
Ранее стало известно, что Джикия подписал контракт со среднеклассной командой турецкой лиги.
Это, в свою очередь, свидетельствует о начале нового этапа в карьере футболиста. Игра в Европе даст ему возможность получить новый опыт и повысить свой профессиональный уровень.