Figu: Klub chempionati oltin to'p tanloviga ta'sir qilmaydi
O‘tgan yillarda taniqli futbolchi Figu 2025 yildagi "Oltin to‘p" uchun kurash haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Portugaliyalik futbolchi hozirgi vaqtda o‘tayotgan Klublar jahon chempionati yagona vaziyatga ta’sir ko‘rsatmaydi, deb hisoblaydi. Uning so‘zlariga ko‘ra, har bir ovoz beruvchi o‘z qarorini mustaqil qabul qiladi va uning shaxsiy fikri bunga ta’sir qilmaydi.
Figu jamoadan alohida futbolchilarga e’tibor qaratib, ayniqsa Yamilya, Vitinja va Dembele kabi o‘yinchilarning ko‘rsatkichlarini yuqori baholadi. Ularning har biri o‘z uslubida kuchli, lekin final natijasi ovoz beruvchilarning didi va yutuqlarga qo‘ygan e’tiboriga bog‘liq bo‘ladi.
Vitinja ayniqsa "Oltin to‘p" uchun nomzodlar ro‘yxatida borligini ta’kidladi. Shu bilan birga, u g‘olib kim bo‘lishi masalasi faqat ovoz beruvchilarning qarashlariga bog‘liq ekanini qayd etdi.
“Oltin to‘p” sovrini 2025 yil sentyabr oyida tantanali ravishda topshiriladi. Umuman olganda, Figu futbolchilarning shaxsiy ko‘rsatkichlari va jamoadagi muvaffaqiyatlar orasidagi muvozanatga e’tibor qaratmoqda va bu sovrinni kim qo‘lga kiritishini vaqt ko‘rsatishini aytmoqda.

Figu: Клубный чемпионат не повлияет на выбор Золотого мяча
В последние годы известный футболист Фигу высказал свои мысли о борьбе за "Золотой мяч" в 2025 году. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Португальский футболист считает, что текущий клубный чемпионат мира не повлияет на ситуацию. По его словам, каждый голосующий принимает свое решение независимо, и его личное мнение на это не влияет.
Фигу уделил внимание отдельным игрокам команды, особенно высоко оценив показатели таких игроков, как Ямиля, Витинья и Дембеле. Каждый из них силен по-своему, но финальный результат будет зависеть от вкусов голосующих и внимания к достижениям.
Витинья особенно отметил, что он находится в списке кандидатов на "Золотой мяч". В то же время он отметил, что вопрос о том, кто станет победителем, зависит только от мнений голосующих.
Награда "Золотой мяч" будет торжественно вручена в сентябре 2025 года. В целом, Фигу акцентирует внимание на балансе между личными показателями футболистов и успехами команды, и говорит, что время покажет, кто получит эту награду.