Rashid Rakhimov: Rubin transfer bozorida faollik ko‘rsatmayapti
Kazanning "Rubin" jamoasi bosh murabbiyi Rashid Rahimov transfer bozorida klubning faollik ko‘rsatmayotgani haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi kunda jamoa o‘zgarishsiz turgan holda qolmoqda va hali hech qanday yangi futbolchi xarid qilinmagan. Rahimovning aytishicha, ular kechikmoqda va vaziyatni tezroq hal qilish zarur, chunki jamoada raqobat muhim ahamiyatga ega. Shuningdek, "Rubin" joriy mavsumni Premyer-ligada yettinchi o‘rinda yakunlagan va o‘z o‘rnini oldindan ta’minlab qo‘ygan edi.
So‘nggi haftalarda esa jamoa hujumchisi Mirlin Daku bilan Sankt-Peterburgning "Zenit" klubi o‘rtasidagi muzokaralar muvaffaqiyatsiz yakunlandi. Murabbiyning so‘zlari klubning transfer siyosatini qayta ko‘rib chiqishi kerakligini ko‘rsatadi. Jamoaning mavsum davomida kuchayishi va yuqori natijalarga erishishi uchun yangiliklar kiritilishi lozim.
Bu nafaqat futbolchilarning raqobatini oshirish, balki jamoaning umumiy o‘yini sifatini yaxshilashga ham xizmat qiladi. Transferlar bo‘yicha kechikishlar jamoaning kelgusidagi muvaffaqiyatlariga salbiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Рашид Рахимов: Рубин не проявляет активности на трансферном рынке
Главный тренер казанского "Рубина" Рашид Рахимов высказал мнение о том, что клуб не проявляет активности на трансферном рынке. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время команда остается без изменений и пока не приобретен ни один новый футболист. Рахимов отметил, что они задерживаются и необходимо быстрее решить ситуацию, так как конкуренция в команде имеет важное значение. Кроме того, "Рубин" завершил текущий сезон на седьмом месте в Премьер-лиге и заранее обеспечил себе место.
В последние недели переговоры между нападающим команды Мирлином Даку и санкт-петербургским "Зенитом" завершились неудачно. Слова тренера указывают на необходимость пересмотра трансферной политики клуба. Для усиления команды в течение сезона и достижения высоких результатов необходимо внести изменения.
Это послужит не только для повышения конкуренции среди футболистов, но и для улучшения общего качества игры команды. Задержки с трансферами могут негативно сказаться на будущих успехах команды.