Kanchelskis: Safonov uchun Angliyada o‘ynash baxtdir
O‘tgan paytlarda taniqli futbolchi Andrey Kanchelskiy darvozabon Matvey Safonovning Angliyaga ko‘chib o‘tishi mumkinligi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq Safonovning "Bornmut" klubi qiziqishida ekanligi haqida ma’lumotlar paydo bo‘lgan edi. Kanchelskiyning so‘zlariga ko‘ra, Angliya Premer Ligasi dunyodagi eng yaxshi liga hisoblanadi va u yerda o‘ynash katta baxtdir.
Hozircha boshqa chempionatlar bilan taqqoslash qiyin. Safonov "Bornmut"da birinchi raqamli darvozabon bo‘lish uchun ko‘proq imkoniyatga ega bo‘lishi mumkin. Matvey Safonov "PSJ" safida 17 rasmiy o‘yinda maydonga tushib, 13 ta gol o‘tkazib yuborgan.
U bu mavsumda Fransiyada barcha uchta asosiy sovrinni qo‘lga kiritgan, shuningdek Chempionlar Ligasi g‘olibi bo‘lgan. Hozirda parijliklar Klublar jahon chempionatida ishtirok etmoqda.
Turnirning 1/8 final bosqichida Luis Enrike murabbiyligidagi jamoa "Inter Mayami" bilan to‘qnashadi. Shuningdek, Transfermarkt portali Matvey Safonovning narxini 20 million yevroga baholamoqda. Bu raqam yosh va iste’dodli darvozabon uchun katta ko‘rsatkich hisoblanadi.
Safonov kelajakda o‘zini yanada yuqori darajada ko‘rsatishi kutilmoqda va Angliyada o‘ynash uning faoliyati uchun muhim bosqich bo‘lishi mumkin.

Канчельскис: Играть в Англии для Сафонова — это счастье
В прошлом известный футболист Андрей Канченцкий высказал мнение о том, что вратарь Матвей Сафонов может переехать в Англию. Об этом сообщает www.euro-football.ru
Ранее появилась информация о том, что клуб "Борнмут" проявляет интерес к Сафонову. По словам Канченцкого, Английская Премьер-лига считается лучшей лигой в мире, и играть там — это большое счастье.
Пока что трудно сравнивать с другими чемпионатами. У Сафонова может быть больше шансов стать первым номером в "Борнмуте". Матвей Сафонов провел 17 официальных матчей за "ПСЖ", пропустив 13 голов.
Он завоевал все три основных трофея во Франции в этом сезоне, а также стал победителем Лиги чемпионов. В настоящее время парижане участвуют в клубном чемпионате мира.
В 1/8 финала турнира команда под руководством Луиса Энрике встретится с "Интер Майами". Кроме того, портал Transfermarkt оценивает стоимость Матвея Сафонова в 20 миллионов евро. Эта цифра является значительным показателем для молодого и талантливого вратаря.
Ожидается, что в будущем Сафонов сможет проявить себя на более высоком уровне, и игра в Англии может стать важным этапом в его карьере.