Adi Hyutter Fatiyni «Monako»ga o'tishga ishontirdi
Monako "Barselona" hujumchisi Ansu Fati bilan shartnoma imzolash jarayonini yakunlamoqda. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyalik futbolchi uzoq vaqt "ko‘k-burgundy" jamoasi safini tark etishni istamadi, garchi maydonda ko‘p imkoniyatga ega bo‘lmasa ham. Hozir 22 yoshli o‘yinchi jamoani tark etishga yaqin turibdi.
Monako hujumchini ijaraga olish bo‘yicha kelishuvga erishdi va unda sotib olish huquqi ham mavjud bo‘ladi. Jurnalist Karlos Monfortning xabariga ko‘ra, muzokaralarda asosiy rol Monako bosh murabbiyi Adi Hyutterga to‘g‘ri kelgan.
Avstriyalik mutaxassis shaxsan Fati bilan bog‘lanib, futbolga oid o‘z qarashlari va klub loyihasi haqida gapirib berdi. Ansu murabbiy bilan suhbatdan keyin katta ilhom oldi.
Monako jamoasi so‘nggi Frantsiya Ligasining 1-o‘yinlarida uchinchi o‘rinni egallagan. Bu transfer jamoaga hujum chizig‘ida yangi kuch qo‘shishi kutilmoqda.
Ansu Fati uchun bu yangi imkoniyat bo‘lib, u o‘z mahoratini namoyish etish uchun ko‘proq maydon topadi. Monako va Barselona o‘rtasidagi shartnoma futbolchilar va jamoalar uchun foydali bo‘lishi mumkin.
Umid qilamizki, bu transfer Ansu Fati uchun yangi bosqich bo‘ladi va uning faoliyatida ijobiy burilish yasaydi.

Ади Хюттер убедил Фатиха перейти в «Монако»
Монако завершает процесс подписания контракта с нападающим "Барселоны" Ансу Фати. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Испанский футболист долгое время не хотел покидать состав "сине-гранатовых", хотя на поле у него было не так много возможностей. Сейчас 22-летний игрок близок к тому, чтобы покинуть команду.
Монако достигло соглашения о аренде нападающего, при этом будет предусмотрено право выкупа. По информации журналиста Карлоса Монтфорта, ключевую роль в переговорах сыграл главный тренер Монако Ади Хюттер.
Австрийский специалист лично связался с Фати и рассказал о своих взглядах на футбол и проект клуба. Ансу получил большое вдохновение после беседы с тренером.
Команда Монако заняла третье место в последних играх Лиги Франции. Ожидается, что этот трансфер добавит новую силу в атакующую линию команды.
Для Ансу Фати это новая возможность, и он сможет найти больше пространства для демонстрации своего мастерства. Контракт между Монако и Барселоной может быть выгоден для игроков и команд.
Надеемся, что этот трансфер станет новой вехой для Ансу Фати и положительно скажется на его карьере.