Georgiy Djikiya yangi klub bilan shartnoma imzoladi
31 yoshli sobiq himoyachi Georgiy Jikhiya yangi klub bilan shartnoma imzoladi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Tajribali rossiyalik futbolchi faoliyatini Turkiyaning "Antalyaspor" jamoasida davom ettiradi. Bu haqda futbol agenti Vladimir Kuzmichyov ma’lum qildi. Jikhiya va "Antalyaspor" o‘rtasidagi kelishuv allaqachon imzolangani aytilmoqda.
Endi klub FIFA tomonidan qo‘yilgan ta’qiqni bekor qilishini kutmoqda, shunda futbolchilarni ro‘yxatga olish imkoniyati paydo bo‘ladi. Bu haqida "Match TV" telekanali agentning so‘zlarini keltirgan. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsumda Georgiy Rossiya Premer-ligasida Podmoskovye "Ximki" jamoasi sharafini himoya qilgan.
Himoyachi mamlakat chempionatining 17 uchrashuvida maydonga tushib, ikki marta sariq kartochka olgan. Endi esa u yangi jamoasida o‘zini namoyon etishga intiladi.
Ushbu transfer futbolchining professional faoliyatida muhim bosqich bo‘ladi. Jikhiya o‘zining tajribasi va mahorati bilan "Antalyaspor" jamoasiga katta foyda keltirishga tayyor.

Георгий Джикия подписал контракт с новым клубом
31-летний бывший защитник Георгий Джикия подписал контракт с новым клубом. Об этом сообщает www.euro-football.ru
Опытный российский футболист продолжит свою карьеру в турецком клубе "Антальяспор". Об этом сообщил футбольный агент Владимир Кузьмичев. Соглашение между Джикией и "Антальяспор" уже подписано.
Теперь клуб ожидает отмены запрета, установленного ФИФА, чтобы появилась возможность зарегистрировать футболистов. Об этом сообщает телеканал "Матч ТВ", ссылаясь на слова агента. Напомним, что в прошлом сезоне Георгий защищал честь подмосковного клуба "Химки" в Российской Премьер-Лиге.
Защитник вышел на поле в 17 матчах чемпионата страны и получил два желтых карточки. Теперь он стремится проявить себя в новом клубе.
Этот трансфер станет важным этапом в профессиональной карьере футболиста. Джикия готов принести значительную пользу команде "Антальяспор" своим опытом и мастерством.