Sobiq Moskva CSKA jamoasi o‘yinchisi, murabbiy va futbol bo‘yicha ekspert Aleksandr Grishin Bakhtiyor Zaynutdinovning poytaxtning Spartak jamoasiga haqiqiy foyda keltirishi mumkinligini ta’kidlamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, Spartakka aniq bir chekka himoyachi zarur, va Zaynutdinov aynan shu pozitsiyani to‘ldira oladi. So‘nggi yillarda u Turkiyada qanday o‘ynagani aniq emas, biroq Grishin ta’kidlashicha, Zaynutdinov Denisovdan kuchliroq.
Hozirda Zaynutdinov Istanbulning Besiktas klubida o‘ynamoqda, ammo o‘tgan mavsumda u jamoada kam o‘yin amaliyotiga ega bo‘lgan va faqat 12 ta o‘yinda maydonga tushgan. Rossiya Premer Ligasi uchun esa Zaynutdinov legioner hisoblanmaydi, chunki u Qozog‘iston fuqarosi.
Shu bois, Spartak jamoasi sobiq CSKA o‘yinchisini o‘z tarkibini kuchaytirish uchun jamoaga taklif qilishi mumkin. Bu transfer poytaxt jamoasining himoya chizig‘ini mustahkamlashda muhim qadam bo‘lishi ehtimoldan xoli emas.

Зайнутдинов усилит защиту в "Спартаке" – мнение Гришина
Бывший игрок, тренер и футбольный эксперт московского ЦСКА Александр Гришин подчеркивает, что Бахтиёр Зайнутдинов может принести реальную пользу столичному клубу "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, "Спартаку" необходим конкретный крайний защитник, и Зайнутдинов как раз может занять эту позицию. В последние годы неясно, как он играл в Турции, однако Гришин отмечает, что Зайнутдинов сильнее Денисова.
В настоящее время Зайнутдинов играет в клубе "Бешикташ" в Стамбуле, но в прошлом сезоне у него было мало игровой практики в команде, и он выходил на поле только в 12 матчах. Для Российской Премьер-Лиги Зайнутдинов не считается легионером, так как он является гражданином Казахстана.
Поэтому команда "Спартак" может предложить бывшего игрока ЦСКА для усиления своего состава. Этот трансфер может стать важным шагом в укреплении защитной линии столичного клуба.