RFS boshlig‘i Rossiya terma jamoasi o‘yini rejalari haqida gapirdi
Rossiya futbol ittifoqi prezidenti Aleksandr Dyukov terma jamoa o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Dyukovning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya futbol ittifoqi milliy jamoaning iloji boricha ko‘proq o‘yinlarini tashkil etishga tayyor. Shu bilan birga, asosiy ustuvorlik o‘z maydonimizda o‘ynashga berilgan.
Suhbatlar davom etmoqda va kelishuvlarga erishilgach, shuningdek kerakli hujjatlar imzolangach, sentyabr va oktyabr oylarida terma jamoa kimlar bilan o‘ynashini e’lon qilish rejalashtirilgan. Biz uchun eng muhim jihat – o‘z muxlislarimiz oldida o‘ynashdir, deya ta’kidlaydi Dyukov. Joriy yilning iyun oyida Rossiya terma jamoasi ikki o‘yin o‘tkazdi.
Ularning biri uyda Nigeriya terma jamoasi bilan bo‘lib, 1:1 hisobida durang o‘ynaldi. Ikkinchi o‘yin esa Belarus terma jamoasi safarida bo‘lib, unda Rossiya jamoasi 4:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Belarus safarida barcha to‘rt golni hujumchi Yaroslav Gladyshev kiritdi. Oxirgi rasmiy o‘yin Rossiya terma jamoasi tomonidan 2021-yil noyabr oyida o‘tkazilgan.
Hozirgi vaqtda jamoa faol ravishda yangi o‘yinlar tashkil etish ustida ish olib bormoqda va muxlislar oldida yana ko‘plab o‘yinda ko‘rinish berish niyatida.

Глава РФС рассказал о планах игры сборной России
Президент Российского футбольного союза Александр Дюков высказал мнение о матчах сборной. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Дюкова, Российский футбольный союз готов организовать как можно больше матчей национальной команды. При этом основное внимание уделяется играм на своем поле.
Переговоры продолжаются, и после достижения соглашений, а также подписания необходимых документов, планируется объявить, с кем сборная будет играть в сентябре и октябре. Для нас самым важным аспектом является игра перед своими болельщиками, подчеркивает Дюков. В текущем году в июне сборная России провела два матча.
Один из них прошел дома против сборной Нигерии и завершился вничью 1:1. Второй матч состоялся в гостях против сборной Беларуси, где российская команда одержала победу со счетом 4:1.
Во время поездки в Беларусь все четыре гола забил нападающий Ярослав Гладышев. Последний официальный матч сборная России провела в ноябре 2021 года.
В настоящее время команда активно работает над организацией новых матчей и намерена вновь продемонстрировать себя перед болельщиками.