Zenitning transferi to‘xtashi mumkin – sabab ma’lum bo‘ldi
So‘nggi kunlarda matbuotda “Zenit” jamoasiga Argentina klubi “Argentinos Xunior”dan chap himoyachi Roman Vega qo‘shilishi mumkinligi haqida xabarlar tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, Sankt-Peterburg klubi transferi amalga oshmasligi ehtimoli ham bor. TyC Sports nashrining xabar berishicha, Vega boshqa klub, ya’ni “River Pleyt”dan taklif olgan.
Futbolchi Argentina superklubiga “Zenit” bilan hali shartnoma imzolamaganini bildirgan, ammo kelishuv yaqinlashib qolgani haqida gapirgan. “River Pleyt” esa 21 yoshli o‘yinchini o‘z safiga qo‘shish uchun yangi taklif tayyorlayotgani aytilmoqda.
Hozirda “Zenit” jamoasi klub tarixidagi 100-yillik mavsumga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Keyingi Rossiya chempionatining birinchi turida Sergey Semak boshchiligidagi jamoa “Rostov”ga qarshi uy maydonida o‘yin o‘tkazadi.
Ushbu vaziyatda “Zenit”ning transfer siyosati va o‘yinchilarni saqlab qolish imkoniyatlari jamoa uchun muhim ahamiyat kasb etmoqda. Futbolchilarning kelajagi va yangi mavsumdagi jamoa tarkibi muxlislar uchun qiziqish uyg‘otmoqda.

Трансфер Зенита может остановиться – причина известна
В последние дни в прессе появились сообщения о том, что в команду "Зенит" может перейти левый защитник Роман Вега из аргентинского клуба "Аргентинос Хуниор". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако существует вероятность, что трансфер клуба из Санкт-Петербурга не состоится. По информации издания TyC Sports, Вега получил предложение от другого клуба, а именно от "Ривер Плейт".
Футболист заявил, что еще не подписал контракт с "Зенитом", но отметил, что соглашение близко. Сообщается, что "Ривер Плейт" готовит новое предложение для 21-летнего игрока, чтобы привлечь его в свои ряды.
В настоящее время команда "Зенит" готовится к 100-му сезону в истории клуба. В первом туре следующего чемпионата России команда под руководством Сергея Семака проведет домашний матч против "Ростова".
В данной ситуации политика трансферов "Зенита" и возможности сохранить игроков имеют важное значение для команды. Будущее футболистов и состав команды на новый сезон вызывают интерес у болельщиков.