"Chelsi" jamoasining o‘ng qanot himoyachisi Josh Achimpong yozgi transfer oynasida sotilmaydi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
19 yoshli futbolchi bir qator boshqa klublar tomonidan qiziqish bilan kuzatilayotgan bo‘lsa-da, Londonning "ko‘k" jamoasi o‘zining istiqbolli tarbiyalangan futbolchisini sotishga niyat qilmayapti, deb xabar bermoqda taniqli insayder Fabrizio Romano. Klub rahbariyati ingliz yosh futbolchisini uzoq muddatli loyihaning asosiy shaxsi sifatida ko‘rmoqda.
O‘tgan yil oxirida Josh Achimpong "Chelsi" bilan 2029 yilgacha mo‘ljallangan yangi mehnat shartnomasini imzoladi. Umuman olganda, himoyachi barcha musobaqalarda jamoaning asosiy tarkibida 14 ta o‘yin o‘tkazdi, ammo hali golli uzatma yoki gol bilan o‘zini ko‘rsata olmadi.
Bu qaror klubning yosh futbolchilarni rivojlantirish siyosatiga mos keladi va Joshning kelajakda "Chelsi" jamoasining muhim qismi bo‘lishiga ishonch bildiradi. Rahbariyat uni jamoaning asosiy himoyachilaridan biri sifatida ko‘rib, unga ishonch bildirayotir.
Shunday qilib, Achimpong yil davomida jamoada qoladi va o‘zini yanada rivojlantirish imkoniga ega bo‘ladi.

Челси не собирается продавать молодую звезду летом, команда удерживает его
"Челси" не собирается продавать своего правого защитника Джоша Ачимпонга в летнее трансферное окно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя 19-летний футболист находится под пристальным вниманием ряда других клубов, лондонская команда "синих" не намерена расставаться со своим перспективным воспитанником, сообщает известный инсайдер Фабрицио Романо. Руководство клуба рассматривает английского молодого футболиста как ключевую фигуру долгосрочного проекта.
В конце прошлого года Джош Ачимпонг подписал новый трудовой контракт с "Челси", рассчитанный до 2029 года. В целом защитник провел 14 матчей в основном составе команды во всех турнирах, однако пока не смог проявить себя ни с голевой передачей, ни с голом.
Это решение соответствует политике клуба по развитию молодых футболистов и подтверждает уверенность в том, что Джош в будущем станет важной частью команды "Челси". Руководство рассматривает его как одного из основных защитников команды и доверяет ему.
Таким образом, Ачимпонг останется в команде на протяжении года и получит возможность для дальнейшего развития.