Yuventus jamoasining qanot hujumchisi Timoti Vea Angliyaning Nottingham Forest klubiga o‘tishni rad etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mavjud ma’lumotlarga ko‘ra, "eski sinyora" Nottingham Forest tomonidan berilgan transfer taklifini qabul qilgan, ammo o‘yinchi o‘zi bu kelishuvga rozi bo‘lmagan. Mashhur transfer insayderi Fabrizio Romano yangilangan hisobotida shuni ma’lum qildi.
Timoti Vea jamoani tark etishni rejalashtirmayapti va Nottingham Forest rahbariyatiga uning qarori haqida allaqachon xabar berilgan. Shu sababli, keyingi muzokaralar mantiqan foydasiz hisoblanadi. Transfermarkt portali mutaxassislari Timoti Veaning qiymatini taxminan 17 million yevroga baholamoqda.
25 yoshli futbolchining Yuventus bilan amaldagi mehnat shartnomasi 2028 yil o‘rtalarigacha amal qiladi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi munosabatlar hozirgi kunda barqaror bo‘lib, kelajakdagi rejalarda Vea asosiy o‘rin tutishda davom etadi.
Bu qaror futbolchining klubdagi o‘rnini mustahkamlash va jamoaga sodiqligini ko‘rsatadi. Shunday qilib, Timoti Vea o‘z faoliyatini Yuventusda davom ettiradi.

Тимоти Веа отказался от предложения английского клуба
Вингер Ювентуса Тимоти Веа отказался перейти в английский клуб Ноттингем Форест. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно имеющимся данным, "старая синьора" приняла предложение о трансфере от Ноттингем Форест, однако сам игрок не согласился на это соглашение. Известный трансферный инсайдер Фабрицио Романо сообщил об этом в обновленном отчете.
Тимоти Веа не планирует покидать команду, и руководство Ноттингем Форест уже было уведомлено о его решении. Поэтому дальнейшие переговоры логически считаются бесполезными. Специалисты портала Transfermarkt оценивают стоимость Тимоти Веа примерно в 17 миллионов евро.
У 25-летнего футболиста действующий трудовой контракт с Ювентусом, который будет действовать до середины 2028 года. Отношения между клубом и игроком в настоящее время стабильны, и в будущих планах Веа продолжает занимать основное место.
Это решение укрепляет позицию игрока в клубе и демонстрирует его преданность команде. Таким образом, Тимоти Веа продолжит свою карьеру в Ювентусе.