Laporta: Barselona Uilyams bo‘yicha qonuniy harakat qiladi
“Atletik” klubi yaqinda La Liga bilan “Barselona”ning moliyaviy holati borasida muloqot qilganini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu munosabat “Barselona”ga qiziqish bildirayotgan futbolchi Niko Uilyamsga taalluqlidir. Bilbaodagi jamoa o‘z yetakchisini saqlab qolishga intilmoqda va “ko‘k-burgundiyaliklar” qoidalariga rioya qiladimi, ya’ni Uilyamsni sotib olish imkoniyati bor-yo‘qligini tushunmoqchi.
Shu mavzuda “Barselona” prezidenti Joann Laporta yangi fikrlarini bildirib o‘tdi. Uning aytishicha, “Atletik”ning La Liga vakillari bilan uchrashuvi ularning ishidir. Laporta faqat “Barselona” haqida o‘ylaydi.
La Liga klublarning moliyaviy hisob-kitoblarini maxfiy saqlashini yaxshi biladi. Har bir klub o‘z manfaatini himoya qiladi.
“Bizda hech qanday yashirish narsa yo‘q, tekshiruv biz uchun muammo emas. Hammaning teng munosabatda bo‘lishini xohlaymiz, shuning uchun adolatsizlik yoki ta’qib his qilmaymiz”, dedi u. Uilyams haqidagi savollarga Laporta futbolchilar haqida gapirmasligini ta’kidladi.
“Bizda bozor sharoitida imkoniyatlar bor va “Barselona” zarur bo‘lgan barcha choralarni ko‘rishga tayyor. Qiyinchiliklar mavjud, lekin biz ularni yengishni o‘rganayapmiz”, dedi u jurnalistlarga.
Ushbu fikrlar jamoaning kelajakdagi rejalarini va moliyaviy holatini yaxshiroq tushunishga yordam beradi.

Лапорта: Барселона будет действовать законно по Уильямсу
Клуб "Атлетик" недавно сообщил о том, что провел переговоры с Ла Лигой относительно финансового состояния "Барселоны". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это касается футболиста Нико Уильямса, который проявляет интерес к "Барселоне". Команда из Бильбао стремится сохранить своего лидера и хочет понять, соблюдают ли "сине-гранатовые" правила, то есть есть ли возможность купить Уильямса.
По этому поводу президент "Барселоны" Жоан Лапорта высказал свои мысли. По его словам, встреча "Атлетика" с представителями Ла Лиги - это их дело. Лапорта думает только о "Барселоне".
Ла Лига хорошо знает, что клубы хранят свои финансовые расчеты в секрете. Каждый клуб защищает свои интересы.
“У нас нет ничего скрытого, проверка для нас не проблема. Мы хотим, чтобы все были в равных условиях, поэтому мы не чувствуем несправедливости или преследования”, - сказал он. На вопросы о Уильямсе Лапорта подчеркнул, что не будет говорить о футболистах.
“У нас есть возможности на рыночных условиях, и "Барселона" готова принять все необходимые меры. Существуют трудности, но мы учимся их преодолевать”, - сказал он журналистам.