«Rostov» va Rossiya terma jamoasi himoyachisi Ilya Vahanianing agenti Vasiliy Golyana o‘yinchining boshqa klublar bilan bog‘lanayotgani haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U hozirgi kunda Ilya Vahania «Rostov» futbolchisi ekanini ta’kidladi va boshqa hech qanday klub bilan muzokaralar olib borilmayotganini bildirdi. Golyana «RB Sport» portaliga bergan intervyusida, hozircha hech qanday sharh berishga hojat yo‘qligini aytdi.
Ilya Vahania 24 yoshda. O‘tgan mavsumda u «Rostov» jamoasida ko‘p o‘yinlarda maydonga tushdi.
Rossiya Premer-Ligasida va Kubok musobaqasida jami 42 o‘yinda qatnashib, ikki golga uzatma berdi. Uning «Rostov» bilan amaldagi shartnomasi 2028 yil iyun oyining oxirigacha tuzilgan.
Shu bilan birga, futbolchining keyingi faoliyati haqida hozircha hech qanday rasmiy ma’lumot yo‘q va klub vakillari bunga izoh bermadi. Bu boradagi yangiliklar keyinchalik e’lon qilinishi mumkin.
Hozirgi vaqtda Vahania o‘z jamoasida faoliyatini davom ettirmoqda va klub uchun muhim o‘yinchi hisoblanadi.

Илья Вахания пока не в другом клубе
Агент защитника «Ростова» и сборной России Ильи Вахания Василий Голян сообщил о том, что игрок связывается с другими клубами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что в настоящее время Илья Вахания является игроком «Ростова» и что никаких переговоров с другими клубами не ведется. Голян в интервью порталу «RB Sport» сказал, что пока нет необходимости давать какие-либо комментарии.
Илья Вахания 24 года. В прошлом сезоне он много играл за команду «Ростов».
В Российской Премьер-Лиге и Кубке он принял участие в 42 матчах, отдав две голевые передачи. Его действующий контракт с «Ростовом» заключен до конца июня 2028 года.
При этом официальной информации о дальнейшей карьере игрока пока нет, и представители клуба не прокомментировали это. Новости по этому поводу могут быть опубликованы позже.
В настоящее время Вахания продолжает свою карьеру в своей команде и является важным игроком для клуба.