Klub bu haqda rasmiy manbalari orqali ma’lum qildi. Sergey 2017 yildan beri jamoada o‘ynab kelgan va shu davr mobaynida Tula klubining eng taniqli va hurmatga sazovor futbolchilaridan biriga aylangan.
U jami 215 o‘yin o‘tkazib, 31 ta gol urdi va 38 ta golga uzatma berdi. Shuningdek, u Rossiya chempionatlaridagi o‘yinlar soni bo‘yicha klub rekordini takrorladi.
Klub futbolchiga samimiy xayrlashib, uning professionalizmini yuqori baholadi, jamoa tarixiga qo‘shgan hissasi va mamlakatning yetakchi klublariga qarshi o‘yinlarda urgan muhim gollari alohida ta’kidlandi. Sergey Tkachyov o‘z faoliyati davomida o‘zini hal qiluvchi futbolchi sifatida ko‘rsatdi va klubi uchun katta ahamiyatga ega bo‘ldi.

Сергей Ткачёв ушёл из Арсенала, клуб поблагодарил его
36-летний полузащитник Сергей Ткачёв покинул футбольный клуб Арсенал из Тулы по окончании срока контракта. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб сообщил об этом через свои официальные источники. Сергей играл в команде с 2017 года и за это время стал одним из самых известных и уважаемых футболистов клуба Тула.
Он провел в общей сложности 215 матчей, забил 31 гол и сделал 38 голевых передач. Также он повторил клубный рекорд по количеству игр в чемпионатах России.
Клуб тепло попрощался с футболистом, высоко оценив его профессионализм, вклад в историю команды и важные голы, забитые в матчах против ведущих клубов страны. Сергей Ткачёв зарекомендовал себя как решающий игрок на протяжении своей карьеры и имел большое значение для клуба.