Payshanba kuni "Al-Nasr" jamoasining yulduzi Krishtianu Ronalduning Saudiya klubi bilan yillik 280 million AQSh dollari miqdorida yangi shartnoma imzolagani haqida ma’lumot berildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu miqdor joriy kurs bo‘yicha taxminan 240 million yevro va 25 milliard rublga teng. Ushbu kelishuv jahon futboli tarixidagi eng katta shartnomalardan biri hisoblanadi.
Uning miqdori Rossiyaning ayrim shaharlarining yillik byudjetlari bilan solishtirish mumkin. Masalan, 2024 yil uchun Rossiyaning Vladivostok shahri byudjeti taxminan 25 milliard rublni tashkil etadi.
Shuningdek, 2025 yilda Yaroslavl shahrining umumiy xarajatlari 27 milliard rublga teng bo‘lgan. Krishtianu Ronaldo 2023 yil qishida "Al-Nasr" jamoasiga qo‘shilgan edi. O‘tgan mavsum davomida u Saudiya poytaxti klubining barcha rasmiy musobaqalarida jami 35 ta gol urdi.
2025 yil qishda mashhur portugaliyalik futbolchi o‘zining 40 yoshga to‘lishini nishonladi. Shuningdek, Lionel Messiya ham Ronalduga berilgan shartnoma kabi taklif taqdim qilinganligi ma’lum bo‘ldi.

В четверг стало известно, что звезда команды "Аль-Наср" Криштиану Роналду подписал новый контракт с саудовским клубом на сумму 280 миллионов долларов США в год. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта сумма составляет примерно 240 миллионов евро и 25 миллиардов рублей по текущему курсу. Данное соглашение является одним из крупнейших контрактов в истории мирового футбола.
Его сумма сопоставима с годовыми бюджетами некоторых городов России. Например, бюджет города Владивосток на 2024 год составляет примерно 25 миллиардов рублей.
Также в 2025 году общие расходы города Ярославля составят 27 миллиардов рублей. Криштиану Роналду присоединился к команде "Аль-Наср" зимой 2023 года. В прошлом сезоне он забил в общей сложности 35 голов во всех официальных соревнованиях клуба, расположенного в столице Саудовской Аравии.
Зимой 2025 года знаменитый португальский футболист отметит свое 40-летие. Также стало известно, что Лионелю Месси было предложено аналогичное соглашение, как и Роналду.