PSJ Zabarniy transferini deyarli yakunladi
Parij Sen-Jermen jamoasi himoya markazini kuchaytirish borasida muhim qadam tashlamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Poytaxt klubi "Bornmut" jamoasidan Ilya Zabarniy transferi bo‘yicha asosiy kelishuvga deyarli erishdi. Sky Sports jurnalisti Florian Plettenbergning ma’lumotiga ko‘ra, ukrainalik himoyachi "PSJ" bilan prinsipial kelishuvga keldi.
Manba xabariga ko‘ra, bitim summasi bonuslar bilan birga 70 million yevrogacha yetishi mumkin. Zabarniyga boshqa yirik klublar, jumladan, "Liverpul" ham qiziqish bildirgan, ammo mersisaaydliklar tomonidan aniq harakatlar bo‘lmagan. 2024-2025 yilgi mavsumda 21 yoshli futbolchi "Bornmut" safida barcha musobaqalarda 39 o‘yin o‘tkazib, bitta golli uzatma amalga oshirdi.
Transfermarkt bahosiga ko‘ra, uning joriy bozor qiymati 42 million yevroni tashkil qiladi. Parij Sen-Jermen uchun Zabarniyning kelishi himoya chizig‘ini yanada mustahkamlash imkonini beradi va jamoaning kelgusi mavsumdagi maqsadlarini amalga oshirishda muhim rol o‘ynashi kutilmoqda. Klub rahbariyati o‘z futbolchilarining sifatini oshirishga katta e’tibor qaratmoqda va bu transfer shunday strategiyaning bir qismi hisoblanadi.

PSJ почти завершил трансфер Забарниго
Париж Сен-Жермен делает важный шаг в укреплении своего защитного центра. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Столичный клуб почти достиг основного соглашения по трансферу Ильи Заберного из команды "Борнмут". По информации журналиста Sky Sports Флориана Плеттенберга, украинский защитник достиг принципиального соглашения с "ПСЖ".
Согласно источнику, сумма сделки может составить до 70 миллионов евро с учетом бонусов. На Заберного также проявили интерес другие крупные клубы, включая "Ливерпуль", однако от мерсисайдцев не было конкретных действий. В сезоне 2024-2025 годов 21-летний футболист провел 39 матчей за "Борнмут" во всех турнирах и сделал одну голевую передачу.
По оценке Transfermarkt, его текущая рыночная стоимость составляет 42 миллиона евро. Приход Заберного в Париж Сен-Жермен позволит еще больше укрепить защитную линию и ожидается, что он сыграет важную роль в достижении целей команды в следующем сезоне. Руководство клуба уделяет большое внимание повышению качества своих игроков, и этот трансфер является частью такой стратегии.
Кроме того, молодость и опыт футболиста могут принести команде долгосрочную пользу. Официальное объявление о трансфере ожидается в ближайшие дни.