Buznikin: Kislyak va Gladyshev Krasnodarga o‘tmaydi
Maksim Buznikin, “Krasnodar” jamoasining selektsiya bo‘limi boshlig‘i, CSKA yarim himoyachisi Matvey Kislyak va “Dinamo” hujumchisi Yaroslav Gladishevning ehtimoliy transferlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Kislyak va Gladishev CSKA hamda Dinamoning muhim o‘yinchilari bo‘lib, ularni “Krasnodar”ga o‘tkazish qiyin. Buznikin “Kislyak va Gladishev - CSKA va Dinamoning boyligi.
Kim ularni bizga beradi? Bu transferlar nazariy jihatdan imkonsiz.
Biz Kislyak uchun Yamal kabi to‘lovga tayyormizmi?” deb so‘radi. O‘tgan mavsum Rossiya premer-ligasida Krasnodar jamoasi mamlakat chempioni bo‘ldi. Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasi ikkinchi o‘rinni egalladi, CSKA esa bronza medallarini qo‘lga kiritdi.
Ushbu natijalar Rossiya futbolidagi kuchli jamoalarning mavsum yakunidagi holatini ko‘rsatadi. Shuningdek, transferlar masalasi jamoalar uchun muhim strategik qaror bo‘lib qolmoqda.

Бузникин: Кисляк и Гладышев в Краснодар не перейдут
Максим Бузникин, глава селекционного отдела команды "Краснодар", высказал мнение о возможных трансферах полузащитника ЦСКА Матвея Кисляка и нападающего "Динамо" Ярослава Гладышева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Кисляк и Гладышев являются важными игроками для ЦСКА и "Динамо", и их переход в "Краснодар" будет сложным. Бузникин отметил: "Кисляк и Гладышев - это богатство ЦСКА и "Динамо".
Кто нам их отдаст? Эти трансферы теоретически невозможны.
Мы готовы заплатить за Кисляка, как за Ямала?"
В прошлом сезоне команда Краснодар стала чемпионом страны в Российской премьер-лиге. Санкт-Петербургский "Зенит" занял второе место, а ЦСКА завоевал бронзовые медали.
Эти результаты показывают состояние сильных команд российского футбола по итогам сезона. Также вопрос трансферов остается важным стратегическим решением для команд.