Mario Fernandes «Torpedo»da futbol o‘ynamaydi
Sobiq himoyachi Mario Fernandes Moskva "Torpedo" jamoasining mashg‘ulot yig‘inini tark etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U mashg‘ulot paytida sonidan shikast olgani sabab Braziliyaga qaytmoqda. Fernandesning so‘zlariga ko‘ra, tiklanish jarayoni taxminan uch hafta davom etadi.
Bu vaziyatdan afsusda ekanligini bildirgan futbolchi, bunday holatlar hayotning bir qismi ekanini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, 34 yoshli braziliyalik futbolchi shu yil yozda poytaxt jamoasida sinovdan o‘tdi. Fernandesning so‘nggi jamoasi Sankt-Peterburgning "Zenit" klubi bo‘lib, u o‘tgan yozda shartnoma muddatidan oldin buzilgani sabab jamoani tark etgan edi.
Shuningdek, so‘nggi mavsum yakunlariga ko‘ra, "Torpedo" Rossiya Premer-ligasiga qaytgan. Mario Fernandesning jarohati jamoa uchun muhim sinov bo‘lib, uning tiklanishi va qaytishi futbolchilar va muxlislar uchun katta ahamiyatga ega.

Марио Фернандес не играет в футбол за «Торпедо»
Бывший защитник Марио Фернандес покинул тренировочный сбор московского «Торпедо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он возвращается в Бразилию из-за травмы ноги, полученной во время тренировки. По словам Фернандеса, процесс восстановления займет примерно три недели.
Футболист, выразивший сожаление по поводу этой ситуации, отметил, что такие моменты являются частью жизни. Напоминаем, что 34-летний бразильский футболист прошел испытательный срок в столичном клубе этим летом. Последней командой Фернандеса был санкт-петербургский «Зенит», из которого он ушел из-за досрочного расторжения контракта прошлым летом.
Также по итогам последнего сезона «Торпедо» вернулось в Российскую Премьер-Лигу. Травма Марио Фернандеса является серьезным испытанием для команды, и его восстановление и возвращение имеют большое значение для игроков и болельщиков.