Toshkentning sobiq CSKA futbolchisi Mario Fernandes Rossiyaga qaytish ehtimoli haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq 34 yoshli futbolchining “Torpedo” jamoasidagi sinovdan chiqqani ma’lum bo‘ldi. Fernandes Moskva shahrida ko‘p vaqt va imkoniyat topa olmaganini aytgan.
Shu bilan birga, Rossiyani juda yaxshi ko‘rishini bildirgan. Qachon qaytishini aniq bilmasligini, lekin balki bir kun qaytishi mumkinligini ta’kidlagan.
Bu fikrlar “Chempionat” nashri tomonidan keltirilgan. Rossiya Premer-ligasida Fernandes 2012 yildan 2022 yilgacha CSKA jamoasida, 2023-2024 yillarda esa “Zenit” safida o‘ynagan. Shuningdek, u Rossiya terma jamoasi sharafini himoya qilib, jami 33 ta o‘yinda maydonga tushgan.
Mario Fernandes o‘z faoliyati davomida nafaqat jamoalar darajasida, balki milliy jamoada ham katta tajriba to‘plagan futbolchilardan biri hisoblanadi. Uning Rossiyaga bo‘lgan iliq munosabati va futbolga bo‘lgan ishtiyoqi hali ham davom etmoqda.
Bu esa uning kelajakda Rossiyada faoliyatini davom ettirish imkoniyatini kamaytirmaydi. Hozirgi vaqtda u yangi imkoniyatlarni o‘rganmoqda va kelajakda qanday qaror qabul qilishini vaqt ko‘rsatadi.

Марио Фернандес сказал, что может вернуться в Россию
Бывший футболист ЦСКА из Ташкента Марио Фернандес высказал свои мысли о вероятности возвращения в Россию. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее стало известно, что 34-летний футболист прошел испытательный срок в команде "Торпедо". Фернандес сказал, что не смог найти много времени и возможностей в Москве.
При этом он отметил, что очень любит Россию. Он не знает точно, когда вернется, но подчеркнул, что, возможно, однажды это может произойти.
Эти мысли были приведены изданиями "Чемпионат". В Российской Премьер-лиге Фернандес играл за ЦСКА с 2012 по 2022 год, а в 2023-2024 годах - за "Зенит". Также он защищал честь сборной России, сыграв в общей сложности 33 матча.
Марио Фернандес является одним из футболистов, которые накопили большой опыт не только на уровне клубов, но и в национальной команде. Его теплое отношение к России и страсть к футболу продолжают существовать.
Это не уменьшает его возможности продолжить карьеру в России в будущем. В настоящее время он изучает новые возможности, и время покажет, какое решение он примет в будущем.