Musаev: Krasnodar 4:1 bilan Dinamoni yutdi
Murad Musayev, "Krasnodar" jamoasi bosh murabbiyi, Makhachkala "Dinamo" jamoasi bilan do‘stlik o‘yinidan keyin o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning sanasi 27 iyun, juma kuni bo‘lib o‘tdi va unda "buzovlar" jamoasi 4:1 hisobida katta g‘alabaga erishdi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, birinchi o‘yinda to‘liq qoniqish hosil qilish qiyin. Ko‘p xatolar bo‘lgani ko‘rindi, o‘yinchilarga murakkab bo‘ldi va ko‘proq faollik ko‘rsatishni istashdi.
Shunga qaramay, g‘alaba qozonish juda muhim edi. Bu fikrlar klubning matbuot xizmati tomonidan tarqatildi. Shu bilan birga, 12 iyul kuni "Krasnodar" Moskvadagi CSKA jamoasi bilan Rossiya Superkubogi uchun bahs olib boradi.
O‘tgan mavsumda "Krasnodar" jamoasi Premyer-liganing chempioni bo‘ldi. Bu yutuq jamoaga katta ishonch bag‘ishlamoqda va yangi mavsumda ham yuqori natijalar ko‘rsatishga undamoqda.

Мусаев: Краснодар выиграл у Динамо со счетом 4:1
Мурад Мусаев, главный тренер команды "Краснодар", высказал свои мысли после товарищеской игры с махачкалинским "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Дата матча - 27 июня, в пятницу, и в нем "быки" одержали крупную победу со счетом 4:1. По словам тренера, в первой игре трудно достичь полного удовлетворения. Было много ошибок, игрокам было сложно, и они хотели проявить больше активности.
Тем не менее, победа была очень важна. Эти мысли были распространены пресс-службой клуба. При этом 12 июля "Краснодар" проведет матч за Суперкубок России с командой ЦСКА в Москве.
В прошлом сезоне команда "Краснодар" стала чемпионом Премьер-лиги. Этот успех придает команде большую уверенность и побуждает показывать высокие результаты в новом сезоне.