Murad Musayev, Krasnodar jamoasi bosh murabbiyi, Premyer-liganing keyingi mavsumi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning jamoasi o‘tgan mavsumdagi chempionlik unvonini himoya qilishi kerak bo‘ladi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, agar jamoa oldingi kabi g‘alaba qozonishni davom ettirmoqchi bo‘lsa, o‘zlarini faqat chempion deb hisoblab qolmasligi lozim.
Bu unvonni o‘tmishda qoldirish kerak va har doim g‘oliblikka chanqoq bo‘lish zarur. Shunday bo‘lsa-da, faqat shu yondashuv orqali muvaffaqiyatga erishish mumkin. O‘tgan mavsumda Krasnodar Sankt-Peterburgning Zenit jamoasini bir ochko ortda qoldirib, ilk bor Rossiya chempioni bo‘ldi.
Endi esa 12 iyul kuni Musayev shogirdlari Superkubok doirasida Moskva CSKA jamoasiga qarshi maydonga chiqadi. Ushbu o‘yin Qozon stadionida bo‘lib o‘tadi.
Bu musobaqa jamoalar uchun yangi imkoniyat va sinov sanaladi. Murabbiy jamoasi oldida yangi vazifalar turibdi va ularni bajarish uchun barcha kuch-g‘ayratni safarbar qilish zarur.

Мусаев: Нужно забыть о чемпионстве и стремиться к новым вершинам
Мурад Мусаев, главный тренер команды Краснодар, высказал свое мнение о следующем сезоне Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его команде предстоит защищать титул чемпиона, завоеванный в прошлом сезоне. По словам тренера, если команда хочет продолжать побеждать, ей не следует считать себя только чемпионом.
Этот титул нужно оставить в прошлом, и всегда необходимо стремиться к победе. Только с таким подходом можно добиться успеха. В прошлом сезоне Краснодар впервые стал чемпионом России, опередив команду Зенит из Санкт-Петербурга на одно очко.
Теперь 12 июля Мусаев и его подопечные выйдут на поле против московского ЦСКА в рамках Суперкубка. Этот матч пройдет на стадионе Казани.
Этот турнир считается новой возможностью и испытанием для команд. У тренера стоят новые задачи, и необходимо мобилизовать все силы для их выполнения.