«Fakel» Shalimovni ishdan bo‘shatmadining sababi aniqlandi
Roman Asxabodze, Fakel jamoasining bosh direktori, jamoa bosh murabbiyi Igor Shalimov bilan hamkorlikning davom etishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
56 yoshli mutaxassis aprel oyining boshida Voronej jamoasiga rahbarlik qilib, Dmitriy Pyatibratovni almashtirgan edi. Asxabodze Sport24 nashriga bergan intervyusida Shalimov dastlab uzun muddatli shartnoma imzolaganini ta'kidladi.
Ular murabbiy jamoaga eng qiyin davrda kelganini va vaziyatni o'zgartirish juda murakkab bo'lganini tushunganini qo'shdi. Shuningdek, Rossiya chempionati 2024/25 mavsumining yakuniga ko'ra, Fakel jamoasi so‘nggi o‘rinni egallab, Orenburg va Khimki bilan birga elit divizionni tark etganini eslatib o‘tdi.
Bu holat jamoa uchun qiyinchiliklar keltirib chiqardi, ammo rahbariyat va murabbiylar kelgusida vaziyatni yaxshilashga intilmoqda. Shalimovning uzoq muddatli rejalari Fakel uchun yangi sahifani ochishga qaratilgan.
Jamoa oldida og‘ir vazifalar turibdi, biroq rahbarlar va murabbiylar o‘rtasidagi ishonch hamkorlikni davom ettirishga asos bo‘lmoqda. Fakel jamoasi muxlislari va sport jamoatchiligi kelasi mavsumda yanada yaxshi natijalarni kutmoqda.

«Факел» уволил Шалимова по определенной причине
Роман Асxabодзе, генеральный директор команды «Факел», высказал мнение о продолжении сотрудничества с главным тренером Игорем Шалимовым. Об этом сообщает Euro-football.ru.
56-летний специалист возглавил воронежскую команду в начале апреля, заменив Дмитрия Пятибратова. Асxabодзе в интервью изданию Sport24 отметил, что Шалимов изначально подписал долгосрочный контракт.
Он добавил, что тренер пришел в команду в самый трудный период и понимал, что изменить ситуацию будет очень сложно. Также он напомнил, что по итогам сезона 2024/25 команда «Факел» заняла последнее место и покинула элитный дивизион вместе с Оренбургом и Химками.
Эта ситуация создала трудности для команды, однако руководство и тренеры стремятся улучшить положение в будущем. Долгосрочные планы Шалимова направлены на открытие новой страницы для «Факела».
Перед командой стоят тяжелые задачи, но доверие между руководством и тренерами становится основой для продолжения сотрудничества. Болельщики команды «Факел» и спортивная общественность ожидают лучших результатов в следующем сезоне.