58 yoshida Xorxe Kampos futbolga qaytdi
Karizmatik meksikalik darvozabon Xorxe Kampos 58 yoshida futbol maydoniga qaytishga qaror qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning asosiy faoliyati 2004 yilda yakunlangan bo‘lib, u Meksika terma jamoasi tarkibida bir nechta jahon chempionatlarida qatnashgani bilan yodda qoldi. Shuningdek, Kampos o‘zining yorqin futbolkalar va hujumchilikka intilgan urinishlari bilan ajralib turardi, bu esa ko‘plab darvozabonlarga xos xususiyat hisoblanadi. Kampos «Meksiko FK» klubiga shartnoma imzoladi.
Qiziq tomoni shundaki, mazkur klub Ispaniya chempionatida ishtirok etadi, u esa kuch bo‘yicha beshinchi liga hisoblanadi. Shuningdek, bu Kampos uchun Yevropada ilk bor o‘ynash imkoniyati bo‘ladi. Xorxe Kampos 1992 yil 16 avgustda Meksika terma jamoasi darvozasini qo‘riqlagan.
Aynan shu kuni Rossiya terma jamoasi o‘z nomi bilan ilk marta meksikaliklarga qarshi o‘yin o‘tkazgan edi. Kamposning karyerasidagi ushbu tarixiy lahza futbol ixlosmandlari uchun muhim voqea sifatida qoldi.

В 58 лет Хорхе Кампос вернулся в футбол
Каризматичный мексиканский вратарь Хорхе Кампос в 58 лет решил вернуться на футбольное поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его основная деятельность завершилась в 2004 году, и он запомнился тем, что участвовал в нескольких чемпионатах мира в составе сборной Мексики. Кроме того, Кампос выделялся своими яркими футболками и стремлением к атакующим действиям, что является характерной чертой многих вратарей. Кампос подписал контракт с клубом «Мексико ФК».
Интересно, что этот клуб участвует в чемпионате Испании, который является по силе пятой лигой. Также это будет первая возможность для Кампоса сыграть в Европе. Хорхе Кампос защищал ворота сборной Мексики 16 августа 1992 года.
В этот же день сборная России впервые сыграла против мексиканцев под своим именем. Этот исторический момент в карьере Кампоса остался важным событием для футбольных болельщиков.