Yaqinda “Liverpul” jamoasiga hujumkor yarim himoyachi Florian Virts qo‘shildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Matbuotda yozilishicha, ushbu transfer uchun 125 million yevro to‘langan va bu summa bonuslar hisobiga oshishi mumkin. “Liverpul”ning sobiq bosh murabbiyi Yurgen Klopp Virts transferi haqida fikr bildirdi.
U o‘z vatandoshi uchun ogohlantirish berib, agar futbolchi o‘yinlarini yaxshi ko‘rsatmasa, jamoatchilik transfer summasini yanada ko‘proq muhokama qilishini ta’kidladi. Kloppning so‘zlariga ko‘ra, bu mablag‘ bejiz sarflangan emas va futbolchi bu haqda yaxshi bilishi kerak.
Agar Virts bir necha o‘yinda kutilgan darajada o‘ynamasa, unda narxiga oid shubhalar ko‘payadi. U shuningdek, bu futbolchi katta salohiyatga ega ekanligini va har qanday klubga muhim hissa qo‘sha olishini ta’kidladi.
Avvaliga Klopp 100 million yevrodan yuqori transfer uchun futboldan ketishga tayyorligini aytgandi, ammo vaqt o‘tdi va bozor sharoiti o‘zgardi. Bugungi kunda bunday summalar oddiy holatga aylandi.
Virtsning Angliya chempionlari tarkibida o‘zini qanday ko‘rsatishi hali noma’lum, lekin u katta umidlar bilan qabul qilindi. Shunday qilib, “Liverpul” yangi futbolchisi bilan jamoani yanada kuchaytirishga intilmoqda va Virtsdan katta natijalar kutmoqda.

Клопп сделал предупреждение Вирджилу: результаты важны
Недавно в команду «Ливерпуль» присоединился атакующий полузащитник Флориан Виртс. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прессе пишут, что за этот трансфер было заплачено 125 миллионов евро, и эта сумма может увеличиться за счет бонусов. Бывший главный тренер «Ливерпуля» Юрген Клопп высказался о трансфере Виртса.
Он предупредил своего соотечественника, что если футболист не будет показывать хорошую игру, общественность будет еще больше обсуждать сумму трансфера. По словам Клоппа, эти деньги не были потрачены зря, и футболист должен это хорошо понимать.
Если Виртс не будет играть на ожидаемом уровне в нескольких матчах, то сомнения относительно его цены возрастут. Он также отметил, что этот футболист обладает большим потенциалом и может внести значительный вклад в любой клуб.
Сначала Клопп говорил, что готов уйти из футбола за трансфер свыше 100 миллионов евро, но время прошло, и рыночные условия изменились. На сегодняшний день такие суммы стали обычным делом.
Как Виртс проявит себя в составе чемпионов Англии, пока неизвестно, но его приняли с большими надеждами. Таким образом, «Ливерпуль» стремится усилить команду новым футболистом и ожидает от Виртса больших результатов.