Ter Shtegen «Monakoga» ko‘chishni rad etdi
“Barselona” jamoasining darvozaboni Mark-Andre ter Shtegen “Monako” klubiga o‘tmaslik qarorini qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Marca nashrining xabar berishicha, klub vakillari darvozabon bilan aloqaga chiqqan, biroq futbolchi yozda Ispaniya jamoasini tark etmoqchi emasligini bildirdi. Manbalarga ko‘ra, “Barselona” rahbariyati futbolchining pozitsiyasidan xabardor, ammo hali ham darvozabon o‘z qarorini qayta ko‘rib chiqishi mumkin deb umid qilmoqda, ayniqsa transfer oynasida yanada qulay takliflar kelib tushsa.
Klubda ter Shtegenning ketishi maoshlar fondini sezilarli darajada kamaytirishga yordam berishi mumkinligi sir emas. Nemis darvozaboni ter Shtegen 2014 yildan beri “Barselona” safida to‘p surmoqda.
Shu vaqt ichida u 422 o‘yinda maydonga tushib, 416 ta gol o‘tkazib yuborgan. Uning jamoaga qo‘shgan hissasi katta bo‘lib, hozirgi kunda ham asosiy darvozabon sifatida faoliyatini davom ettirmoqda.
Klub rahbariyati va o‘yinchi o‘rtasidagi muzokaralar davom etishi kutilyapti, ammo ter Shtegenning jamoani tark etmaslik qarori aniq ekanligi ta’kidlanmoqda. Transfer oynasi yopilgunicha vaziyat o‘zgarishi mumkin, lekin hozircha futbolchi “Barselona”da qolishni afzal ko‘rmoqda.

Тер Штеген отказался от перехода в «Монако»
Вратарь команды «Барселона» Марк-Андре тер Штеген принял решение не переходить в клуб «Монако». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Marca, представители клуба связались с вратарем, однако футболист заявил, что не намерен покидать испанскую команду этим летом. По данным источников, руководство «Барселоны» осведомлено о позиции футболиста, но все еще надеется, что вратарь может пересмотреть свое решение, особенно если поступят более выгодные предложения в трансферное окно.
Не секрет, что уход тер Штегена из клуба может значительно помочь сократить фонд заработной платы.
Немецкий вратарь тер Штеген выступает за «Барселону» с 2014 года.
За это время он провел 422 матча и пропустил 416 голов. Его вклад в команду велик, и в настоящее время он продолжает выступать в качестве основного вратаря.
Ожидается, что переговоры между руководством клуба и игроком продолжатся, однако подчеркивается, что решение тер Штегена не покидать команду является окончательным. Ситуация может измениться до закрытия трансферного окна, но на данный момент футболист предпочитает остаться в «Барселоне».