Myunxenning "Bavariya" jamoasi hujumchisi Tomas Myuller futboldagi kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tajribali futbolchi nemis grandidan ketgach, faoliyatini yakunlash mumkinligini istisno qilmaydi. Hozircha uning "Bavariya" bilan amaldagi shartnomasi iyul oyining oxirigacha davom etadi va u bu vaziyatdan xotirjam ekanligini ta’kidladi. 35 yoshli hujumchi o‘z so‘zlarida faoliyatini tugatish borasida qaror qabul qilish imkoniyati mavjudligini ma’lum qildi.
U o‘zini hozircha to‘liq tayyor his qilayotganini, lekin kelajakda nima bo‘lishini vaqt ko‘rsatishini aytdi. Tomas Myuller 2009 yildan beri "Bavariya" sharafini himoya qilib kelmoqda. O‘tgan mavsum Germaniya chempionatida u 30 ta o‘yinda ishtirok etdi.
Shu o‘yinlarda u bitta gol urib, to‘rtta samarali uzatma amalga oshirdi. Uning jamoaga qo‘shgan hissasi katta bo‘lib, hali ham professional darajada o‘ynashni davom ettirmoqda.

Томас Мюллер может завершить свою футбольную карьеру
Нападающий мюнхенской "Баварии" Томас Мюллер высказал свои мысли о будущем в футболе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Опытный футболист не исключает возможности завершения карьеры после ухода из немецкого гранда. На данный момент его действующий контракт с "Баварией" продлится до конца июля, и он отметил, что чувствует себя спокойно в этой ситуации. 35-летний нападающий сообщил, что у него есть возможность принять решение о завершении карьеры.
Он сказал, что пока чувствует себя полностью готовым, но что будет в будущем, покажет время. Томас Мюллер защищает честь "Баварии" с 2009 года. В прошлом сезоне он принял участие в 30 матчах чемпионата Германии.
В этих играх он забил один гол и сделал четыре результативные передачи. Его вклад в команду велик, и он продолжает играть на профессиональном уровне.