Madridning "Atletiko" klubida o‘ynayotgan qanot yarim himoyachisi Rodrigо Rikelme yaqin orada o‘z jamoasini o‘zgartirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli futbolchi "Betis" klubiga o‘tish bo‘yicha asosiy kelishuvga erishdi. Bu haqida taniqli insayder Fabrizio Romano xabar berdi.
Rikelme "Atletiko" akademiyasida tarbiyalangan va asosiy jamoada debyut qilganidan buyon barcha musobaqalarda jami 75 o‘yinda maydonga tushgan. U shu o‘yinlarda 5 ta gol urib, 7 marta jamoadoshlariga samarali uzatma qilgan.
Bundan tashqari, u ijara asosida "Jirona" va "Mirandes" klublarida ham o‘ynab, tajriba orttirgan. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, uning bozor qiymati taxminan 12 million yevroni tashkil etadi.
Bu transfer futbolchining faoliyatida yangi sahifa ochilishi mumkinligini ko‘rsatadi. Hozirgi vaqtda ikki klub o‘rtasida rasmiy shartnoma tuzilishi kutilmoqda.
Ushbu o‘zgarish Rikelme uchun yanada ko‘proq imkoniyatlar yaratishi ehtimoldan holi emas. Shuningdek, bu transfer "Betis" jamoasining hujum liniyasini yanada kuchaytirishi kutilmoqda.

Бетис близок к покупке Родриго Рикельме
В мадридском клубе "Атлетико" играет крайний полузащитник Родриго Рикельме, который может в ближайшее время сменить команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
25-летний футболист достиг основного соглашения о переходе в клуб "Бетис". Об этом сообщил известный инсайдер Фабрицио Романо.
Рикельме воспитанник академии "Атлетико" и с момента дебюта в основной команде провел в общей сложности 75 матчей во всех соревнованиях. В этих играх он забил 5 голов и сделал 7 результативных передач своим партнерам.
Кроме того, он также играл на правах аренды в клубах "Жирона" и "Мирандес", приобретая опыт. По данным Transfermarkt, его рыночная стоимость составляет примерно 12 миллионов евро.
Этот трансфер может открыть новую страницу в карьере футболиста. В настоящее время ожидается, что между двумя клубами будет подписан официальный контракт.
Это изменение может создать для Рикельме еще больше возможностей. Также ожидается, что этот трансфер усилит атакующую линию команды "Бетис".