O‘tgan paytlarda tanilgan futbolchi Vladislav Radimov «Dinamo» jamoasining yarim himoyachisi Bitello faoliyatini keskin tanqid qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bitello yaqinda O‘zbekiston Premyer Liga mavsumining eng yaxshi assistenti sifatida taqdirlangan edi. Radimovning fikricha, Bitello sovrin topshirish marosimida yig‘ilganlarga nisbatan hurmatsizlik qilgan, chunki u sahnaga tishlab turgan jivani bilan chiqib, uni chaynashda davom etgan.
Radimov Bitelloning «Dinamo»dan ketishini va Rossiyani tark etishini istaydi. Radimov shunday deydi: «Agar Bitello bizning chempionatimizni tark etsa, men bundan faqat xursand bo‘laman, chunki u o‘z harakatlari bilan ko‘pchilikni bezovta qilmoqda – bir payt kechikadi, bir payt xohlamaydi, endi esa jiva chaynash. Shunday bo‘lsa, ketaversin, bunday odamlar jamoaga hech qanday foyda keltirmaydi.
U oddiygina kulgili kimsadir.» Shuningdek, Radimov Bitelloning hujumchi yarim himoyachi sifatida mavsum davomida amalga oshirgan 11 ta golli pasni zaif ko‘rsatkich sifatida baholadi. Ilgari Bitello «Dinamo» jamoasining sardori bo‘lishga tayyorligini bildirgandi.
Umuman olganda, Radimovning so‘zlariga ko‘ra, Bitelloning jamoaga foydasi cheklangan va uning xulq-atvori jamoa muhitiga mos kelmaydi. Futbolchi o‘zining professionallik darajasini oshirishi va jamoa oldida mas’uliyatli bo‘lishi kerak.

Радимов критиковал деятельность Бителло и хотел его ухода
В прошлом известный футболист Владислав Радимов резко раскритиковал деятельность полузащитника «Динамо» Бителло. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бителло недавно был награжден как лучший ассистент сезона в Премьер-лиге Узбекистана. По мнению Радимова, Бителло проявил неуважение к собравшимся на церемонии вручения наград, так как вышел на сцену с жевательной резинкой во рту и продолжал ее жевать.
Радимов желает, чтобы Бителло ушел из «Динамо» и покинул Россию. Радимов говорит: «Если Бителло покинет наш чемпионат, я буду только рад, потому что он своими действиями беспокоит многих – то опаздывает, то не хочет, а теперь еще и жует жевательную резинку. Если так, пусть уходит, такие люди не приносят команде никакой пользы.
Он просто смешной человек.» Также Радимов оценил 11 голевых передач Бителло за сезон как слабый показатель для атакующего полузащитника. Ранее Бителло заявлял о готовности стать капитаном команды «Динамо».
В целом, по словам Радимова, польза Бителло для команды ограничена, и его поведение не соответствует атмосфере в команде. Футболист должен повысить свой уровень профессионализма и быть ответственным перед командой.