Moskva “Dinamo” jamoasi va Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi Valeriy Karpin sobiq “Rostov” hujumchisi Nikolay Komlichenkoning poytaxtning “Lokomotiv” klubini tanlash sababini taxmin qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, futbolchi uchun “Spartak” va “Krasnodar” jamoalari kurash olib borgan. Shu bilan birga, “qizil-oq” jamoasi murabbiyi Deyan Stankovich, Komlichenkonko o‘zi tan olganidek, unga qo‘ng‘iroq qilib hech gap aytishga imkon bermagan.
Karpinning so‘zlariga ko‘ra, “Lokomotiv” klubi futbolchi uchun faolroq kurashgan bo‘lishi mumkin. 2024/2025 yil mavsumida Komlichenko Rossiya chempionati va kubogida jami 37 o‘yin o‘tkazib, 9 ta gol urdi va 5 ta golga uzatma berdi.
Shuningdek, xabar berilishicha, “Temiryo‘lchilar” “Rostov” klubiga futbolchi uchun 3,8 million yevro to‘lagan. Bu transfer Rossiya futbolida katta e’tibor qozondi va futbolchi yangi jamoasida o‘zini ko‘rsatishga intilmoqda.

Комличенко выбрал Локомотив более активно — комментарий Карпина
Главный тренер московского "Динамо" и сборной России Валерий Карпин предположил причину выбора бывшего нападающего "Ростова" Николая Комличенко клуба столицы "Локомотив". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее стало известно, что за футболиста боролись команды "Спартак" и "Краснодар". При этом тренер "красно-белых" Деян Станкович, как признался сам Комличенко, не дал ему возможности сказать ни слова, позвонив ему.
По словам Карпина, клуб "Локомотив" мог более активно бороться за футболиста. В сезоне 2024/2025 Комличенко провел в чемпионате и кубке России в общей сложности 37 матчей, забил 9 голов и отдал 5 голевых передач.
Также сообщается, что "железнодорожники" заплатили клубу "Ростов" 3,8 миллиона евро за футболиста. Этот трансфер привлек большое внимание в российском футболе, и футболист стремится проявить себя в новой команде.