Milanlik "Inter" jamoasi "Parma" hujumchisi Anj-Yoan Bonni transferi bo‘yicha shartlarni kelishib oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Journalisti Janluka Di Martsioga ko‘ra, bitim summasi 23 million yevroni tashkil etadi, shuningdek bir necha million yevro bonus sifatida ko‘zda tutilgan. Hozirda "Neradzurri" va o‘yinchi shaxsiy shartnoma shartlari bo‘yicha muzokaralar olib bormoqda.
Tomonlar oxirgi kelishuvga erishishi kerak, keyin transfer yakunlanadi. 21 yoshli hujumchi uchun raqobatni "Shtutgart" jamoasi ham yaratmoqchi. Nemis klubi Bonni uchun qulayroq shartnoma taklif qilgan, ammo hozircha "Parma" bilan muzokaralar boshlanmagan.
2024/25 yilgi mavsumda Anj-Yoan Bonni A Seriyada 37 ta o‘yin o‘tkazib, olti gol urdi va to‘rt nafar o‘yinchiga assistentlik qildi. Ushbu transfer "Inter" jamoasining hujum liniyasini yanada kuchaytirishi kutilmoqda. Anj-Yoan Bonni yosh va salohiyatli futbolchi sifatida jamoaga katta foyda keltirishi mumkin.
Tomonlar o‘rtasidagi bitim muvaffaqiyatli yakunlangach, rasmiy e’lonlar qilinadi va o‘yinchi yangi klubida o‘z o‘rnini egallaydi.

Интер близок к завершению трансфера Бонни
Команда "Интер" из Милана согласовала условия трансфера нападающего "Пармы" Анж-Йоана Бонни. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам журналиста Джанлуки Ди Марцио, сумма сделки составит 23 миллиона евро, а также предусмотрены несколько миллионов евро в качестве бонуса. В настоящее время "Нерадзурри" ведут переговоры с игроком по условиям личного контракта.
Стороны должны достичь окончательного соглашения, после чего трансфер будет завершен. 21-летний нападающий также привлекает внимание команды "Штутгарт". Немецкий клуб предложил более выгодные условия для Бонни, однако пока переговоры с "Пармой" не начаты.
В сезоне 2024/25 Анж-Йоан Бонни провел 37 матчей в Серии А, забил шесть голов и сделал четыре голевые передачи. Ожидается, что этот трансфер усилит атакующую линию команды "Интер". Анж-Йоан Бонни, как молодой и перспективный футболист, может принести команде значительную пользу.
После успешного завершения сделки между сторонами будут сделаны официальные объявления, и игрок займет свое место в новом клубе.