"Chelsi" jamoasining qanot himoyachisi Noni Maduekye Klublar jahon chempionati doirasidagi vazifalar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Enzo Mareska boshchiligidagi jamoa guruh bosqichida Braziliyaning "Flamenqo" jamoasidan keyin ikkinchi o‘rinni egalladi. Endi 1/8 finalda ular Portugaliyaning "Benfika" jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Maduekye o‘yin oldidan bergan intervyusida "Biz 'Chelsi'miz va guruhdan chiqish biz uchun majburiy edi. Birinchi maqsadimizga erishganimizdan xursandmiz, lekin albatta, bu musobaqada yanada yuksalishga intilishimiz kerak", dedi.
"Chelsi" va "Benfika" o‘rtasidagi bahs Moskva vaqti bilan soat 23:00da boshlanadi. LiveResult.ru portali ushbu o‘yinning matnli onlayn translyatsiyasini taqdim etadi.
Musobaqada jamoaning muvaffaqiyatli ishtiroki va keyingi o‘yinlarda yanada kuchli natijalar ko‘rsatishi kutilyapti. Har bir o‘yin jamoa uchun yangi imkoniyat bo‘lib, ular o‘z mahoratini namoyish etish uchun bor kuchlarini sarflashadi.

Клуб Челси вышел из группы на ЧМ, готов к следующему этапу
"Защитник Челси Нони Мадукье высказался о задачах команды на клубном чемпионате мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Энцо Марески заняла второе место в группе после бразильского "Фламенго". Теперь в 1/8 финала они встретятся с португальским "Бенфикой".
В интервью перед игрой Мадукье сказал: "Мы Челси, и выход из группы был для нас обязательным. Мы рады, что достигли нашей первой цели, но, конечно, мы должны стремиться к большему в этом турнире".
Матч между Челси и Бенфикой начнется в 23:00 по московскому времени. Портал LiveResult.ru предоставит текстовую онлайн-трансляцию этой игры.
Ожидается успешное участие команды в турнире и более сильные результаты в следующих играх. Каждая игра является новой возможностью для команды, и они будут прилагать все усилия, чтобы продемонстрировать свои навыки.