Tajriba orttirgan hujumchi Tomas Myuller Klublar jahon chempionati yakunlangach, "Bavariya" klubini tark etadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
35 yoshli futbolchi o‘zining asosiy maqsadi sifatida chet elda yangi jamoa topishni ko‘rsatdi. U DAZN kanaliga bergan intervyusida boshqa klubga o‘tish imkoniyati haqida fikr bildirdi va shartlar to‘g‘ri bo‘lsa, bunday qarorni qabul qilishini aytdi.
Myuller, ayniqsa, Germaniyadan tashqari uzoq yoki g‘aroyib mamlakatlardagi takliflarga ustunlik berishini ta’kidladi. Hozirda "Bavariya" Klublar jahon chempionatining 1/8 final uchrashuviga tayyorlanmoqda. Ular 29 iyun, yakshanba kuni "Flamengo" jamoasi bilan maydonga chiqadi.
Tomas Myuller "Bavariya" safida jami 754 ta o‘yin o‘tkazgan. Bu o‘yinlarda u 250 ta gol urib, jamoa safdoshlariga 276 ta golli uzatma bergan.
Uning jamoadagi faoliyati uzoq yillar davomida muvaffaqiyatli bo‘lib, jamoaga katta hissa qo‘shdi. Endi esa yangi imkoniyatlarni izlab, faoliyatini chet elda davom ettirishga tayyorlanmoqda.

Томас Мюллер за границей ищет новую команду
Опытный нападающий Томас Мюллер покинет клуб "Бавария" после завершения клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
35-летний футболист обозначил своей главной целью поиск новой команды за границей. В интервью каналу DAZN он высказал мнение о возможности перехода в другой клуб и сказал, что примет такое решение, если условия будут подходящими.
Мюллер подчеркнул, что особенно предпочтет предложения из дальних или экзотических стран, кроме Германии. В настоящее время "Бавария" готовится к матчу 1/8 финала клубного чемпионата мира. Они выйдут на поле против команды "Фламенго" в воскресенье, 29 июня.
Томас Мюллер провел в составе "Баварии" в общей сложности 754 матча. В этих играх он забил 250 голов и сделал 276 голевых передач своим товарищам по команде.
Его карьера в команде была успешной на протяжении многих лет и внесла значительный вклад в успехи клуба. Теперь он готов искать новые возможности и продолжать свою карьеру за границей.