Manchester Siti KJCH-2025da eng ko‘p daromad qilmoqda
Klublar jahon chempionati doirasida jamoalarning hozirgi daromadlari ma’lum bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Eng ko‘p daromad qilgan jamoa "Manchester Siti" bo‘lib, uning daromadi 51,7 million dollarni tashkil etdi. Ikkinchi o‘rinda Madridning "Real" jamoasi turib, u 48,4 million dollar daromadga ega.
Uchinchi o‘rinni Myunxenning "Bavariya" klubi egallab, uning daromadi 45,1 million dollarga teng. Shuningdek, beshlikda Parijning "PSJ" jamoasi 42,8 million dollar va Londondagi "Chelsi" klubi 40,5 million dollar bilan o‘z o‘rnini topdi. Yevropadan chiqib, pley-off bosqichiga yetgan jamoalar orasida eng kam daromad qilgan jamoa "Yuventus" bo‘lib, uning daromadi 26,6 million dollar va umumiy reytingda 13-o‘rinni egalladi.
Jamoalarning sovrin puli orqali oladigan daromadlari keyingi bosqichlarga o‘tgan sari oshib boradi. Klublar jahon chempionatining final uchrashuvi 13 iyulga belgilangan. Ushbu musobaqa jahon futbolidagi eng kuchli jamoalarning o‘zaro bellashuvi hisoblanadi va bu daromadlar ham jamoalarning musobaqadagi muvaffaqiyatlari bilan bog‘liq hisoblanadi.

Манчестер Сити зарабатывает больше всего на КЧМ-2025
Стали известны текущие доходы команд в рамках Всемирного клубного чемпионата. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Наибольший доход получил клуб "Manchester Сити", его доход составил 51,7 миллиона долларов. На втором месте находится мадридский "Реал", который имеет доход в 48,4 миллиона долларов.
Третье место занимает мюнхенская "Бавария", ее доход составляет 45,1 миллиона долларов. Также в пятерке находятся парижский "ПСЖ" с доходом 42,8 миллиона долларов и лондонский "Челси" с 40,5 миллиона долларов. Выходя за пределы Европы, среди команд, которые достигли стадии плей-офф, наименьший доход получил "Ювентус", его доход составил 26,6 миллиона долларов, и он занимает 13-е место в общем рейтинге.
Доходы команд через призовые деньги будут увеличиваться по мере продвижения в следующих этапах. Финальный матч Всемирного клубного чемпионата запланирован на 13 июля. Этот турнир считается соревнованием между сильнейшими командами мирового футбола, и эти доходы также связаны с успехами команд в турнире.