Hujumchi Krishtianu Ronaldu yaqinda "Al-Nasr" klubi bilan shartnomasini uzaytirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur futbolchi o‘z qarorini tushuntirdi. Ronalduning so‘zlariga ko‘ra, so‘nggi ikki yil ichida jamoa o‘sish ko‘rsatgan va u bundan xursand. Saudiya Arabistonining chempionati juda raqobatbardosh ekanini ta’kidladi.
Futbolni tushunmaydiganlar bu liga top-5 ichida emas deb aytishi mumkin, ammo bu yerda o‘ynovchilar vaziyatni yaxshi anglaydi. Shu sababdan u o‘z loyihasiga ishonadi va unda qolishga qaror qilgan.
Maqsad 2034 yilgi jahon chempionatiga tayyorgarlik ko‘rishdir. Ronaldu "Yana ikki yil davomida Saudiya Arabistonining eng kuchli jamoalariga qarshi kurashmoqchiman", deydi klub matbuot xizmatiga bergan intervyusida. Yangi shartnoma 2027 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan bo‘lib, futbolchi jamoa bilan kelajak rejalarini amalga oshirishga tayyorligini bildirdi.

Роналду останется в "Аль-Наср" еще на два года
Нападающий Криштиану Роналду недавно продлил контракт с клубом "Аль-Наср". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Знаменитый футболист объяснил свое решение. По словам Роналду, за последние два года команда показала рост, и он этому рад. Он отметил, что чемпионат Саудовской Аравии очень конкурентоспособен.
Те, кто не понимает в футболе, могут сказать, что эта лига не входит в топ-5, но здесь игроки хорошо понимают ситуацию. Поэтому он верит в свой проект и решил остаться в нем.
Цель - подготовка к чемпионату мира 2034 года. Роналду говорит: "Я хочу сражаться с сильнейшими командами Саудовской Аравии еще два года", - в интервью пресс-службе клуба. Новый контракт рассчитан до середины 2027 года, и футболист заявил о своей готовности реализовать планы команды на будущее.